24.7 C
Śrem
wtorek, 16 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościDolskLubiatowo - Festyn w kowbojskim klimacie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Lubiatowo – Festyn w kowbojskim klimacie

W sobotnie popołudnie i wieczór, 25 czerwca plac festynowy w Lubiatowie zamienił się w Dziki Zachód. Okazją ku temu był festyn z okazji XVIII Dnia Lubiatowa, utrzymany w kowbojskim klimacie. W rolę szeryfa oraz sympatycznych kowbojek wcielili się animatorzy z Eventowej Polski z Mosiny. W zabawie udział wzięli nie tylko mieszkańcy sołectwa Lubiatowo, ale także z okolicznych miejscowości.

Festyn z okazji Dni Lubiatowa okazał się doskonałą okazją, by oficjalnie przekazać do użytku plac zabaw. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbara Wierzbińska wraz z sołtysem wsi – Edwardem Wróblewskim, przedstawicielką Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Beatą Ciachowską oraz radnym – Krystianem Mejza.  Miłą niespodziankę przygotowano także na zakończenie imprezy – był to tort z okazji 630-lecia pierwszej wzmianki o wsi Lubiatowo.

Animacje i konkursy

Mimo niepewnej pogody plac festynowy w Lubiatowie wypełnił się po brzegi. Bawili się zarówno młodsi, jak i nieco starsi. Nikt nie mógł narzekać na brak atrakcji. Niektórzy zadbali nawet o odpowiedni strój, zgodny z trendami Dzikiego Zachodu. Osoby te otrzymały lody.

Z myślą o najmłodszych przygotowano szereg zabawnych konkurencji. Były m.in. indiańskie zawody sportowe, polowanie na bizona, rzut podkową, poszukiwanie złota, wodny pojedynek, gra „kamień, papier, nożyce” w indiańskim wydaniu, tańce animacyjne i wiele innych. Chętni mogli własnoręcznie wykonać gipsowe magnesy na lodówkę lub skorzystać z kolorowych dmuchańców.

Wiele emocji wzbudziła przelatująca na placem festynowym paralotnia, z której posypały się cukierki. Poszukiwanie słodyczy wśród traw i krzewów okazało się dla najmłodszych nie lada frajdą.

Dorośli mogli natomiast sprawdzić własne umiejętności strzeleckie. Umożliwiał to konkurs w strzelaniu z wiatrówki o Puchar Sołtysa. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Jankowiak, która zdobyła 34 punkty. Wśród mężczyzn najlepszy był Mateusz Antkowiak – 36 punktów.

Tuż przed zakończeniem imprezy w niebo wzbiły się baloniki szczęścia. Oprawą muzyczną zajął się Patryk Woźniak ze Śremu. Organizatorem imprezy była Rada Sołecka sołectwa Lubiatowo.

A to ciekawe