2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale Pożar wysypiska. Śremscy strażacy pomagają w gaszeniu hałdy śmieci
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Pożar wysypiska. Śremscy strażacy pomagają w gaszeniu hałdy śmieci [FILM]

Pluton gaśniczy ze Śremu został wysłany do pomocy na teren powiatu kościańskiego, gdzie od godziny 10.15 strażacy walczą z kolejnym w tym roku pożarem składowiska odpadów.

Zastępy z JRG Śrem, OSP Chrząstowo, OSP Książ Wlkp. oraz OSP Niesłabin i OSP Żabno zostały wysłane dziś około południa do akcji gaśniczej w Przysiece Polskiej na terenie powiatu kościańskiego.

Akcja gaśnicza strażaków nie należy do łatwych. Gęsty i prawdopodobnie toksyczny dym nie ułatwia zadania. Na miejsce ściągane są liczne siły i środki. Wg informacji przekazanych przed południem przez KW PSP w Poznaniu, na miejscu znajdowało się 35 strażackich zastępów, w tym grupa operacyjna komendy wojewódzkiej oraz zastępca wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Jarosław Zamelczyk.

Chociaż sytuacja zdaje się być opanowana akcja gaśnicza na miejscu będzie trwała jeszcze co najmniej przez kilkanaście godzin. Przyczyna powstania pożaru nie jest na tę chwilę określona.

Dzisiejszy pożar wysypiska w Przysiece Polskiej jest czwartym tego typu zdarzeniem w tym roku, a siódmym w ostatnich 12 miesiącach. Ostatnim razem na składowisku firmy Polcopper pożar odpadów wybuchł 3 czerwca tego roku.

Sytuacją na składowisku zaniepokojone są władze gminy Śmigiel. Na poniedziałek na godz. 10.00 przed wjazdem na teren firmy zapowiedziano briefing prasowy.

 

 

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...