24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremMuza w Muzeum – pierwsza odsłona
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Muza w Muzeum – pierwsza odsłona

W piątek, 25 czerwca w Muzeum Śremskim odbył się pierwszy koncert z cyklu „Muza w Muzeum”. Na scenie zaprezentowały się dwa zespoły: kaliski De Indigo oraz śremski The Shvagiers. Jak było?

Na ten moment czekało wielu śremian. Po rocznej przerwie do muzeum wrócił cykl koncertów „Muza w Muzeum”. Jako pierwszy do wspólnej zabawy zaprosił zespół De Indigo. Ekipa z Kalisza zaprezentowała Rock’nRollowe rytmy z nutą starego dobrego punka.

Następnie na scenie, po dwuletniej przerwie, znów zagościł zespół The Shvagiers, który zagrał utwory ze swojej nowej płyty.

Tymczasem już w najbliższy piątek, 2 lipca w amfiteatrze zaprezentują się Part Of The Kitchen oraz krakowski Jutuber. Początek koncertu o godzinie 20.00.

Part Of The Kitchen pochodzi z Poznania. Zespół powstał w kuchni jednej z poznańskich kamienic. Band stał się integralną częścią kuchni na trzecim piętrze, w której powstawały pierwsze kompozycje. W marcu 2017 roku światło dzienne ujrzała epka: Below The Line, zawierająca 5 autorskich utworów.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów – między innymi w CK Zamek w Poznaniu czy kultowym klubie Blue Note. Skład regularnie grywa na polskich festiwalach – na swoim koncie ma koncerty w ramach Festiwalu Spring Break, Wschody, Songwriter, Pamiętajmy o Osieckiej czy Powidz Jam Festiwal. W 2019 roku zespół został laureatem lubelskich Wschodów, gdzie otrzymał wyróżnienie. Zdobył również główną nagrodę w ramach Kujawsko-Pomorskiego przeglądu Kapel we Włocławku. Twórczość zespołu gościła na antenie radiowej Czwórki, Antyradia, Radia Poznań, Radia Lublin, Radia Afera.

Jak powszechnie wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia dlatego zespół Part Of The Kitchen w 2020 roku wydał płytę długogrającą składającą się z 11 autorskich kompozycji. Muzyka zespołu wymyka się z ram gatunkowych, a jej charakter najlepiej oddaje miano „muzyki nieagresywnej” – którą okładać się można na każdą ranę.

Projekt Jutuber to wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, współpracującego z takimi tuzami jak S. Soyka, czy B. Lankosz. Jutuber porusza wiele aktualnych kwestii z zakresu ekologii, ocieplenia klimatu, hejtu w internecie, polityki i mediów. Wielokrotnie nagradzany Jutuber zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Zespołów Muzycznych „Młoda Muzyka” o Grand Prix burmistrza miasta i Gminy Staszów, „Kryształowy Kamerton” za najlepszą autorską twórczość zaprezentowaną na Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” oraz pierwsza nagroda podczas „Przystanku Mistrzejowice, spotkanie fanów muzyki 2020.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe