15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Kultura Muza w Muzeum – pierwsza odsłona
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Muza w Muzeum – pierwsza odsłona

W piątek, 25 czerwca w Muzeum Śremskim odbył się pierwszy koncert z cyklu „Muza w Muzeum”. Na scenie zaprezentowały się dwa zespoły: kaliski De Indigo oraz śremski The Shvagiers. Jak było?

Na ten moment czekało wielu śremian. Po rocznej przerwie do muzeum wrócił cykl koncertów „Muza w Muzeum”. Jako pierwszy do wspólnej zabawy zaprosił zespół De Indigo. Ekipa z Kalisza zaprezentowała Rock’nRollowe rytmy z nutą starego dobrego punka.

Następnie na scenie, po dwuletniej przerwie, znów zagościł zespół The Shvagiers, który zagrał utwory ze swojej nowej płyty.

Tymczasem już w najbliższy piątek, 2 lipca w amfiteatrze zaprezentują się Part Of The Kitchen oraz krakowski Jutuber. Początek koncertu o godzinie 20.00.

Part Of The Kitchen pochodzi z Poznania. Zespół powstał w kuchni jednej z poznańskich kamienic. Band stał się integralną częścią kuchni na trzecim piętrze, w której powstawały pierwsze kompozycje. W marcu 2017 roku światło dzienne ujrzała epka: Below The Line, zawierająca 5 autorskich utworów.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów – między innymi w CK Zamek w Poznaniu czy kultowym klubie Blue Note. Skład regularnie grywa na polskich festiwalach – na swoim koncie ma koncerty w ramach Festiwalu Spring Break, Wschody, Songwriter, Pamiętajmy o Osieckiej czy Powidz Jam Festiwal. W 2019 roku zespół został laureatem lubelskich Wschodów, gdzie otrzymał wyróżnienie. Zdobył również główną nagrodę w ramach Kujawsko-Pomorskiego przeglądu Kapel we Włocławku. Twórczość zespołu gościła na antenie radiowej Czwórki, Antyradia, Radia Poznań, Radia Lublin, Radia Afera.

Jak powszechnie wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia dlatego zespół Part Of The Kitchen w 2020 roku wydał płytę długogrającą składającą się z 11 autorskich kompozycji. Muzyka zespołu wymyka się z ram gatunkowych, a jej charakter najlepiej oddaje miano „muzyki nieagresywnej” – którą okładać się można na każdą ranę.

Projekt Jutuber to wcielenie Piotra Krakowskiego – kompozytora, producenta muzycznego i multiinstrumentalisty, współpracującego z takimi tuzami jak S. Soyka, czy B. Lankosz. Jutuber porusza wiele aktualnych kwestii z zakresu ekologii, ocieplenia klimatu, hejtu w internecie, polityki i mediów. Wielokrotnie nagradzany Jutuber zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Zespołów Muzycznych „Młoda Muzyka” o Grand Prix burmistrza miasta i Gminy Staszów, „Kryształowy Kamerton” za najlepszą autorską twórczość zaprezentowaną na Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” oraz pierwsza nagroda podczas „Przystanku Mistrzejowice, spotkanie fanów muzyki 2020.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...