27.2 C
Śrem
niedziela, 14 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościNa sygnaleWakacyjna mapa grozy wystartowała
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wakacyjna mapa grozy wystartowała

KGP po raz trzeci uruchomiła interaktywną mapę oficjalnie nazwaną Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym, a potocznie wakacyjną mapę grozy. Na razie nie wskazuje żadnych punktów, ale z dużym prawdopodobieństwem do końca wakacji pojawi się na niej kilkadziesiąt, jak nie więcej, punktów.

Jak przed rokiem oraz dwoma laty policja uruchomiła wakacyjną mapę grozy, czyli mapę, na której zaznaczane są miejsca na terenie kraju, gdzie w wyniku wypadku drogowych zginęły osoby. Dotyczy to zarówno ofiar na miejscu, jak i tych w szpitalu.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Policyjną mapę wypadków można śledzić w tym miejscu.

Tylko w minione wakacje na polskich drogach doszło do 242 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W 36 przypadkach zgony następowały w ciągu 30 dni od zdarzenia. Już pierwszego dnia ubiegłorocznych wakacji na mapie pojawiły się cztery punkty oznaczające miejsce, gdzie przynajmniej jedna osoba poniosła śmierć w wypadku komunikacyjnym. Ile takich punktów wskazujących pierwsze ofiary na drogach w te wakacje pojawi się jutro? Najlepiej wcale. I oby jak najdłużej taki stan rzeczy się utrzymywał.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe