16.2 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem Nastrojowy wieczór z Krzysztofem Antkowiakiem
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nastrojowy wieczór z Krzysztofem Antkowiakiem

W środę, 23 czerwca do Śremu przyjechał Krzysztof Antkowiak. Artysta zaprezentował utwory z platynowej płyty „Zostanie mi muzyka…”. Koncert odbył się w kościele pofranciszkańskim.

Na zaproszenie klubu Senior+ do Śremu zawitał Krzysztof Antkowiak. Artysta zaśpiewał utwory ze swojej ostatniej, platynowej płyty „Zostanie mi muzyka…”, którą zadedykował zmarłemu w marcu 2020 ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi. Ks. Pawlukiewicz był przyjacielem artysty i zarazem autorem tekstów na wspomnianej płycie.

„Zostanie mi muzyka…” to hołd i podziękowanie za życie i nauczanie ks. Piotra Pawlukiewicza. Był on polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii pastoralnej, rekolekcjonistą i kaznodzieją. Ma na swoim koncie wiele książek o tematyce religijnej. W latach 2000-2010 był kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów.

Krzysztof Antkowiak z kolei jako dziecko zyskał popularność dzięki piosence „Zakazany owoc”, autorstwa Jacka Cygana. Próbował swych sił jako aktor w takich produkcjach jak „ Młode wilki ½” czy „Barwy szczęścia”. Wystąpił także w popularnym muzycznym show „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Przez lata koncertował z kilkoma grupami muzycznymi. Życie go porwało…  Artysta zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i hazardu. Jak przyznaje w wywiadach, z nałogów uwolniło go nawrócenie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...