9.4 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Alert pogodowy! W nocy i nad ranem możliwe burze
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Alert pogodowy! W nocy i nad ranem możliwe burze

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla części województwa wielkopolskiego. Przed burzami ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W nocy z 23 na 24 czerwca oraz rano przewiduje się gwałtowne burze, grad, silny wiatr oraz ulewny deszcz. W związku z tym uruchomiono Alert RCB, który w postaci komunikatu SMS będą otrzymywać mieszkańcy tych powiatów, gdzie przewiduje się wystąpienie tego zjawiska. Nasz powiat został ujęty w ostrzeżeniu.

RCB informuje, że w związku z pogodą możliwe będą podtopienie oraz przerwy w dostawie prądu. Zaleca się także zabezpieczenie rzeczy, które może porwać wiatr.

Alert RCB

Z kolei IMGW w Poznaniu opublikowało komunikat następującej treści:

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad – czytamy w ostrzeżeniu, które obowiązuje od 4.00 do 11.00 w czwartek.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że sytuacja jest dynamiczna i kolejne ostrzeżenie może zostać wydane na noc z 24 na 25 czerwca.

Zdaniem IMGW ostrzeżenie ma 2. w trzystopniowej skali poziom zagrożenia. Poprzedniej burzy, która we wtorek przeszła nas naszym powiatem, nadano ostrzeżenie 1., a więc najniższego stopnia.

Źródłofot. Unsplash
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...