24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościBrodnicaWprowadzono ograniczenia w używaniu wody
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Wprowadzono ograniczenia w używaniu wody

Nie tylko Śrem czy Dolsk wprowadzają ograniczenia w używaniu wody. Również w Brodnicy apeluje się do mieszkańców o jej oszczędzanie.

„W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów i znacznym wzrostem zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowej, w celu uniknięcia przerw w dostawie wody – zwracam się do mieszkańców Gminy Brodnica z prośbą o racjonalne wykorzystywanie wody do celów konsumpcyjnych oraz o ograniczenie zużycia wody pitnej do podlewania trawników, ogródków warzywnych, podlewania upraw, mycia samochodów, napełniania basenów, spłukiwania chodników, wjazdów do garaży, placów, itp.” – czytamy w piśmie, pod którym popisał się wójt gminy, Marek Pakowski.

Jak tłumaczy włodarz gminy: – Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej.

Czytaj także: Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Władze gminy proszą mieszkańców, aby do ograniczenia stosowali się w godzinach od 6 rano do 22. Pozwoli to zachować płynność dostaw wody do lokali.

Na tę chwilę w gminie Brodnica nie przewiduje się dalszych kroków w celu zaoszczędzenia wody, lecz nie wykluczone, że takie zostaną podjęte, gdy sytuacje ulegnie drastycznemu pogorszeniu.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe