15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Wprowadzono ograniczenia w używaniu wody
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wprowadzono ograniczenia w używaniu wody

Nie tylko Śrem czy Dolsk wprowadzają ograniczenia w używaniu wody. Również w Brodnicy apeluje się do mieszkańców o jej oszczędzanie.

„W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów i znacznym wzrostem zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowej, w celu uniknięcia przerw w dostawie wody – zwracam się do mieszkańców Gminy Brodnica z prośbą o racjonalne wykorzystywanie wody do celów konsumpcyjnych oraz o ograniczenie zużycia wody pitnej do podlewania trawników, ogródków warzywnych, podlewania upraw, mycia samochodów, napełniania basenów, spłukiwania chodników, wjazdów do garaży, placów, itp.” – czytamy w piśmie, pod którym popisał się wójt gminy, Marek Pakowski.

Jak tłumaczy włodarz gminy: – Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej.

Czytaj także: Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Władze gminy proszą mieszkańców, aby do ograniczenia stosowali się w godzinach od 6 rano do 22. Pozwoli to zachować płynność dostaw wody do lokali.

Na tę chwilę w gminie Brodnica nie przewiduje się dalszych kroków w celu zaoszczędzenia wody, lecz nie wykluczone, że takie zostaną podjęte, gdy sytuacje ulegnie drastycznemu pogorszeniu.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...