0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Aktualności Napisali listy dla Ziemi. Oto laureaci konkursu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Napisali listy dla Ziemi. Oto laureaci konkursu

11 czerwca rozstrzygnięto konkurs „Najpiękniejszy List w Gminie” ogłoszony w ramach IX ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi” organizowanej w maju przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej. Do konkursu zgłosiło się 13 placówek oświatowych z terenu gminy Śrem.

Akcja „Listy dla Ziemi” polegała na napisaniu listów przez uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków, w których dzieci miały namawiać dorosłych do działań proekologicznych. Głównym tematem listów była problematyka związana ze zmianami klimatycznymi. Dzieci promowały także sadzenie drzew.

Do IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi” zgłosiło się 13 placówek oświatowych z terenu gminy Śrem. Uczestnicy konkursu rywalizowali w czterech kategoriach: przedszkole, szkoła podstawowa klasy: 1-3, 4-6 i 7-8.

Przedszkolaki mogły wykonać prace plastyczne, a pomysły na tworzenie listów w szkołach podstawowych pozostawiono do wyboru uczniom. Zgłoszona do konkursu placówka oświatowa mogła wybrać po jednym najładniejszym jej zdaniem liście wykonanym przez swojego podopiecznego, w każdej z ogłoszonych kategorii i dostarczyć go do Urzędu Miejskiego w Śremie – informują organizatorzy akcji

W kategorii przedszkole największą ilość punktów za wykonanie „Najpiękniejszego Listu w Gminie” otrzymała Amelia Kucharczyk z Przedszkola Nr 5 „Mali Przyrodnicy”. W kategorii: szkoła podstawowa klasy 1-3 najwyżej została oceniona praca wykonana przez Marię Jędroszkowiak ze Szkoły Podstawowej w Nochowie im. Hrabiego Władysława Zamojskiego. „Najpiękniejszym Listem w Gminie” napisanym w kategorii: szkoła podstawowa klasy 4-6 okazał się list Anastazji Fijałkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Śremie.

Natomiast w kategorii: szkoła podstawowa klasy 7-8 największą ilość punktów za napisanie „Najpiękniejszego Listu w Gminie” otrzymał Jakub Wojciechowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Dla autorów wszystkich prac przygotowano dyplomy oraz nagrody książkowe. Ponadto wszystkim dzieciom, które zgłosiły swój udział w konkursie, podarowano symboliczny upominek.

Za srem.pl

ŹródłoFot. srem.pl
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...