15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Sport Sukces to wypadkowa zaangażowania, ciężkiej pracy, motywacji i odrobiny szczęścia
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Sukces to wypadkowa zaangażowania, ciężkiej pracy, motywacji i odrobiny szczęścia

Rozmowa z Dominikiem Sworowskim, prezesem ŚKS Warta Śrem

W pierwszej kolejności gratuluję zasłużonego awansu. Brak porażki w tym sezonie to bardzo dobry wynik. Jak wygląda kadra zespołu seniorskiego? Czy trudno zachęcić zawodników do gry w klubie? Czy Warta jest klubem środowiskowym? Skąd pochodzą zawodnicy?


Sukces to wypadkowa zaangażowania, ciężkiej pracy, motywacji i odrobiny szczęścia. Kadra zespołu do mieszanka młodości i doświadczenia. W tym roku mieliśmy debiutujących zawodników z rocznika 2005, a z drugiej strony strzelającego bramki „dziadka” Pulpeta.

W drużynie seniorów staramy się utrzymywać „zdrowy balans”, który wyznacza drogę do równowagi między wieloma aspektami funkcjonowania drużyny. Młodość i doświadczenie, miejscowi i przyjezdni.

Jak wygląda praca z młodzieżą w klubie? Nie ma co ukrywać, że obok funkcjonuje UKS Śrem i czy to nie rodzi problemów z zachęcaniem dzieci do gry w Waszym klubie?

Akademia jest naszym oczkiem w głowie. Jednak Akademia to tylko pewien slogan. Nazwa. Tak naprawdę najbardziej zależy nam na rozwoju dzieci. Tak w obszarze sportowym jak i ludzkim. Sport uczy konsekwencji, odpowiedzialności za grupę i drugiego człowieka. Przygotowuje do życia. Mamy świadomość, że niewielu z naszych wychowanków będzie miało okazję zarabiać na życie grając w piłkę. Jednak dzięki temu, czego nauczą się u nas, staną się po prostu lepszymi ludźmi. Szkolimy dzieci od drugiego roku życia do seniora. Wartości na jakich budujemy Akademię tworzą jej silne fundamenty. Siłą Akademii są ludzie skupieni wokół wspólnego celu, którym jest prężna Akademia licząca się w Wielkopolsce. Nie patrzymy na innych. Robimy swoje, mamy jasno określone cele, do których dążymy.  

W tym roku Warta Śrem obchodzi 100-lecie istnienia. Jakie atrakcje planujecie na drugą część roku?


Pandemia koronawirusa troszkę namieszała nam w planach. Jednakże sporo już udało się zrobić. Począwszy od wizualizacji 100-lecia, gadżetów dla kibiców i sympatyków, wystawie na rynku miejskim przedstawiającą film z okazji 100-lecia skończywszy. Co przed nami? Na pewno główne obchody, które planujemy w miesiącach jesiennych, czyli gala poświęcona historii 100-letniej
Warcinki oraz turnieje, gale bokserskie, zawody szermiercze, kapsuła czasu, konkursy dla najmłodszych oraz publikacja albumu. W planach mamy również przygotowanie akcji nasadzeń 100 drzew na 100-lecie Warty wraz z naszym partnerem – firmą Capchem. O wszystkich projektach będziemy informować za pomocą mediów – już dziś zachęcamy do obserwowania.

W każdym klubie są osoby bez których jego funkcjonowanie nie wyobrażamy sobie. Kto to jest i jakie pełni funkcje?


Siłą Warty są ludzie. Wszyscy razem świadczą o jej sile. Jesteśmy tak silni jak nasze najsłabsze ogniwo. Jedną za największych wartości jaką staram się po sobie zostawić to właśnie jest ZESPÓŁ. Dlatego nie chcę wyróżniać nikogo z imienia i nazwiska.

Jeszcze w czerwcu planujecie duże wydarzenie? Proszę powiedzieć jak w tym roku będzie wyglądał turniej Capchem Cup?

Turniej Capchem Cup to jeden z efektów naszej dalszej współpracy z firmą Capchem. Jestem wdzięczny za zaangażowanie głównego sponsora w rozwój klubu, zespołu seniorskiego, z którym świętujemy awans jak i sport dzieci i młodzieży. Jest to kolejna inicjatywa, którą realizujemy, dlatego cieszymy się, że przy tej okazji możemy ponownie działać pod wspólnym szyldem. Turniej Capchem CUP to największe wydarzenie sportowe w gminie Śrem i jedno z większych w Wielkopolsce. Zostanie on rozegrany na stadionie Miejskim w Śremie. Zawodników czekają dwa dni sportowej rywalizacji, w której łącznie weźmie udział ponad sześciuset zawodników w czterech kategoriach wiekowych. W tym roku gramy w kategoriach Orlik i Żak, czyli dzieci urodzone w latach 2010-2013.
Chcemy sprostać oczekiwaniom i wyróżnić turniej poziomem organizacyjnym, więc czeka nas sporo pracy. Warto dodać, że w przygotowanie i obsługę zaangażowanych będzie ponad 70 osób.

Rozmawiał: Paweł Chmielowski

A to ciekawe

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...