17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Śrem Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Na wewnętrznym dziedzińcu Konwiktu w piątkowe upalne popołudnie, 18 czerwca odbył się koncert orkiestry dętej Towarzystwa im. M. Zielińskiego w Śremie. Zaproszono na niego wyłącznie mężczyzn, bo to było „Męskie Muzykowanie”.

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu – Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo dedykowany jedynie mężczyznom. Intencją organizatorów było zaktywizowanie męskiego grona seniorów, którzy w przeciwieństwie do pań, rzadziej uczestniczą w różnych przedsięwzięciach organizowanych dla seniorów przez OPS. Na koniec złożyła wszystkim panom życzenia z okazji zbliżającego się Dnia ojca.

Nie były to ostatnie życzenia składane tego wieczoru. Dyrygent orkiestry, Szymon Ratajczak obchodził dwa dni wcześniej urodziny, z tej okazji orkiestra zagrała, a zebrani odśpiewali mu gromkie „Sto lat”.

W krótkim wstępie przed prezentacją przygotowanego repertuaru, prowadzący orkiestrę dyrygent Szymon Ratajczak przypomniał dzieje orkiestry, osoby ją prowadzące, najważniejsze dokonania i zaprosił wszystkich do wysłuchania rozrywkowego repertuaru przygotowanego na piątkowe wydarzenie.

A potem było już tylko „Męskie Muzykowanie” w wykonaniu orkiestry w której składzie są nie tylko mężczyźni, ale również panie.

Orkiestra zagrała na dobry początek utwór: Santa Maria, a potem What a Wonderful World, California Blue, Marina, Cornfield Rock, Mexican Trumpets. Po przerwie w trakcie której organizatorzy serwowali bezalkoholowe drinki, zgromadzeni usłyszeli kolejne utwory z muzyki rozrywkowej: Abba Gold, La Pastorella, Rock Around The Clock, One moment on time, Zwei Egerlander Musikanten, Coronel Bogey.

Partnerami wydarzenia byli: Towarzystwo Muzyczne im. Mariana Zielińskiego w Śremie, Środowiskowy Dom Samopomocy, Klub Senior + w Śremie i Tydzień Ziemi Śremskiej.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...