17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Na sygnale Głośny wybuch w Śremie. Wysadzono bankomat
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Głośny wybuch w Śremie. Wysadzono bankomat

W nocy z czwartku na piątek w Śremie przy ul. Chłapowskiego wysadzono bankomat. Wybuch obudził okolicznych mieszkańców, uszkodził sąsiednie witryny sklepowe.

Policja w Śremie około godziny 2 w nocy otrzymała zgłoszenie o wybuchu w jednym z bloków przy ul. Chłapowskiego. Na miejscu okazało się, że doszło do wysadzenia bankomatu należącego do banku PKO mieszczącego się w bloku przy ul. Chłapowskiego 31. Policja natychmiast rozpoczęła swoje czynności w celu zabezpieczenia śladów oraz dotarcia do sprawców wysadzenia urządzenia.

Również na miejscu pojawiła się ochrona obiektu. Do wysadzenia bankomatu włamywacze użyli mieszaniny gazów – potwierdza śremska policja.

W wyniku eksplozji bankomatu ucierpiał również bank. Jedna ze ścian granicząca z bankomatem została zniszczona. W związku z tym placówka bankowa nie zostanie dziś otwarta i taki stan rzeczy będzie się utrzymywał do chwili, kiedy ściana zostanie postawiona i bank będzie zabezpieczony.

Wysadzony Bankomat Śrem

Również oberwało się okolicznym lokalom. W niektórych, tych sąsiadujących z bankomatem wyleciały witryny sklepowe, spadły reklamy. Na obecną chwilę nie mamy sygnałów od mieszkańców bloku, żeby i u nich doszło do wybicia szyb.  Wiemy jedynie o mieszkaniu, w którym po wybuchu wyleciały kratki wentylacyjne.

Trudno powiedzieć, czy skok na bankomat się udał. Sądząc po zdjęciach z miejsca wybuchu, rabunek był nieudany. Kasetka sejfowa zamontowana w bankomacie wygląda na nienaruszoną.

W chwili publikacji materiału na miejscu cały czas swoje czynności prowadzili policjanci.

Wysadzony Bankomat Śrem

[AKTUALIZACJA] z g. 7.50

Policja potwierdza nasze przypuszczenia. Pieniądze z bankomatu nie zostały skradzione.

Bankomat został bardzo poważnie uszkodzony, pieniądze nie zostały skradzione. Sprawcy, których szukamy nie pokonali zabezpieczenia technicznego i uciekli. Traktujemy to zdarzenie jako próbę włamania. Przez wiele godzin na miejscu trwały policyjne oględziny z udziałem ekspertów z Poznania. Obecnie trwają dalsze, intensywne czynności w tej sprawie – poinformowała rankiem podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...