3.8 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Dolskie lato 2021
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dolskie lato 2021

Wakacje tuż tuż. A co za tym idzie dużo wolnego czasu, który trzeba dzieciom wypełnić. Gmina Dolsk przygotowała na letni czas sporo atrakcji. Zapowiada się dobra zabawa!

„Eko lato z dolską kozą” – to cykl letnich imprez dla dzieci i dorosłych. Już 19 czerwca rozpoczną się regaty windsurfingowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk. Regaty odbędą się na gostyńskiej plaży.

Również w sobotę, 19 czerwca o godzinie 19.00 dla mieszkańców zagra Camping Hill. Natomiast w niedzielę, 20 czerwca o godzinie 13.00 odbędzie się Intronizacja Króla Kurkowego na dolskim rynku. Temu wydarzeniu towarzyszyć będzie występ Orkiestry Dętej Towarzystwa Muzycznego im. Mariana Zielińskiego ze Śremu.

W dniach 21-24 czerwca zaplanowano malowanie napisu Dolsk, a w sobotę 26 czerwca odbędą się „Wianki 2021” – turniej siatkówki plażowej.

Na kreatywne wakacje zaprasza dolska biblioteka, która przygotowała dla dzieci warsztaty. Zapisy pod nr telefonu 61 28 25 212.

Od 5 do 16 lipca odbędą się sportowe półkolonie z nauką pływania. Zapisy – 61 28 25 122. Do wspólnej zabawy zaprasza również Stowarzyszenie „Paradoks”, które w dniach 6-8 lipca organizuje warsztaty dla dzieci.

20 lipca na placu przy Orliku pojawi się Cyrk Metropol. Miłośników dwóch kółek, na sierpniowe wypady rowerowe zaprasza MGOSiR. Zapisy – 61 28 25 977.

7 sierpnia na dolskiej plaży odbędzie się „Ekologiczny Rodzinny Festyn z Dolską Kozą”. Dzień później, 8 sierpnia wystartuje turniej siatkówki plażowej. Początek o godzinie 10.00.

Na 20 sierpnia zaplanowano podchody „Dolska koza w terenie”. Zapisy w bibliotece. Natomiast 22 sierpnia odbędzie się crossduathlon na plaży miejskiej. Na koniec wakacji, 28 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Gminy Dolsk w siatkówce plażowej.

 

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Komputery dostaną drugie życie – trafią do szkół

W Powiatowym Urzędzie Pracy wymieniono sprzęt komputerowy. Ze środków starostwa powiatowego w Śremie zakupiono nowe urządzenia. Stare sprzęty jednak nie trafią na złom, ale...

Jednak będą posługiwać się paszportem covidowym

- Podczas wtorkowego spotkania, wspólnie uznaliśmy, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Ustaliliśmy pewne zasady, które pozwolą nam aktywnie uczestniczyć w spotkaniach Klubu...

Doceniają swoją kobiecość

Projekt „Kobiecość To Ja” jest odpowiedzią na potrzeby kobiet z niepełnosprawnościami, które również pragną czuć się bezpiecznie i komfortowo. Uczestniczkami projektu są kobiety z...