17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Nauka przez zabawę – pokaz ratownictwa dla uczniów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nauka przez zabawę – pokaz ratownictwa dla uczniów

W czwartek, 17 czerwca uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w specjalnie dla nich przygotowanym pokazie ratownictwa. Pogoda dopisała, dobre humory również. Ważną życiową lekcję dali policjanci, strażacy, żołnierze oraz ratownicy WOPR.

Organizatorzy pokazu na ten dzień zamówili piękna pogodę. Już od samego rana do wspólnej zabawy zapraszało słońce. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczął się pokaz dla pierwszej grupy uczniów klas IV-VI. Z uwagi na pandemię pokaz odbył się w dwóch turach. – Musimy pamiętać o obostrzeniach – podkreślał st. asp. Krzysztof Tomaszewski z KPP w Śremie.

Pokaz rozpoczął się od ratownictwa wodnego. Do akcji ruszyli ratownicy z Miejsko-Powiatowego oddziału WOPR w Śremie. Wraz z policją zaprezentowali ratowanie osób tonących, tych zarówno blisko brzegu, jak i potrzebujących pomocy na środku jeziora.

Ponadto w wydarzeniu udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Śremie, którzy zaprezentowali wyposażenie wojskowe i policyjne, a także dali pokaz wojskowej musztry.

Ważnym elementem pokazu była krótka pogadanka policjantów oraz strażników miejskich na temat bezpiecznego zachowania się na drodze. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie pojawiły się nowinki dot. zasad korzystania z hulajnóg elektrycznych.

Sporym zainteresowanie wśród dzieci cieszył się pokaz sprzętu, który jest na wyposażeniu Wojsk Obrony Terytorialnej ze 124 Batalionu Lekkiej Piechoty w Śremie.

Na koniec dużą atrakcję przygotowali strażacy, którzy rozstawili kurtynę wodną. Dała ona chwilę wytchnienia w czasie upału. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie przygotowali także pokaz ratownictwa medycznego.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...