24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKiermasz charytatywny dla Olgi Miśkiewicz
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kiermasz charytatywny dla Olgi Miśkiewicz

W sobotę, 26 czerwca warto zajrzeć do Szkoły im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. Tego dnia, w godzinach 14-19 odbędzie się kiermasz ciast i książek dla małej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jej aniołem został Piotr Bajor. W walkę o zdrowie dziewczynki zaangażowała się żona ś.p. Piotra - Ewa Bajor.

Olga Miśkiewicz z Kiszkowa w Wielkopolsce to malutka dziewczynka, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. – SMA to bardzo ciężka choroba genetyczna. Organizm Oldzi nie produkuje białka, które odżywia neurony, odpowiedzialne za pracę mięśni. Mięśnie – odpowiedzialne za ruch, ale też mówienie, połykanie, oddychanie – umierają. Bez leczenia taka choroba to po prostu wyrok… – wyjaśnia mama dziecka.

Życie dziewczynki zostało wycenione na 9,5 mln zł. Tyle bowiem kosztuje terapia genowa, która jest nazywana najdroższym lekiem świata, bo jednorazowa dawka leku kosztuje ponad 2 miliony dolarów! – Preparat dostarcza kopię genu, którego córeczka nie ma i przez którego brak jej mięśnie umierają. Im prędzej zostanie Oldze podany, tym lepiej, bo tym mniejsze spustoszenie zrobi choroba w jej ciele. Oldzia nie jest w stanie sama usiąść, nie raczkuje, bo jej rączki i nóżki są już zbyt słabe, by ruszyć nimi do przodu… Co będzie dalej? – pyta zrozpaczona Anna Miśkiewicz.

Kiermasz charytatywny dla Olgi Miśkiewicz

– Wiemy co to walka o zdrowie i życie najbliższej sercu osoby, dlatego chcemy wspomóc Olgę i jej rodzinę. Aby Olga mogła mieć normalne życie potrzebna jest horrendalna kwota 9,5 mln zł. Gdy dowiedzieliśmy się, że dla Piotra trzeba zebrać 1,5 mln zł, była to dla nas niewyobrażalna kwota. Dla Olgi na najdroższy lek świata niezbędna jest znacznie wyższa. Wszyscy walczą z czasem, gdyż Olga rośnie i przybiera na wadze. Granicą jest 13,5 kg wagi, by mogła być poddana terapii – wyjaśnia Ewa Bajor.

W sobotę, 26 czerwca w godzinach 14-19 odbędzie się kiermasz ciast i książek dla małej Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa

Rodzina Piotra Bajora postanowiła wspomóc Olgę i przekazać 529 431,94 zł na jej zbiórkę. – O tyle jesteśmy bliżej celu i możemy zmniejszyć kwotę do zebrania. Dziękujemy żonie Piotra, synowi, siostrze. Brakuje nam słów, by wyrazić naszą wdzięczność – zapewniają rodzice dziewczynki.

Dziś na koncie dziewczynki są ponad 3 mln. Brakuje jeszcze 5 mln… – Dlatego prosimy wszystkich, otwórzcie serce dla Olgi. Zapraszamy na kiermasz, zachęcamy do upieczenia ciasta lub ciastek – dodaje Ewa Bajor.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe