18 C
Śrem
niedziela, 25 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaSportFaustyna idzie śladami Patrycji

Faustyna idzie śladami Patrycji

Rośnie nam kolejna następczyni Patrycji Wyciszkiewicz. Mowa o Faustynie Szłapka, która osiąga świetne wyniki i z każdym kolejnym startem poprawia swoje życiówki.

Po dłuższej przerwie reprezentanci MKS MOS Śrem w końcu mogli wrócić do startów i na lekkoatletyczne bieżnie. W maju podopieczni Agnieszki Golak i Zbigniewa Okoniewskiego zaliczyli kilka startów, podczas których świetnie spisała się Faustyna Szłapka. 10 maja uczennica SP Nochowo zajęła trzecie miejsce podczas Mitingu w Poznaniu bijąc swój życiowy rekord na 600 metrów. Brąz wywalczyła z czasem 1:40,42. Kilka dni później utalentowana, młoda biegaczka zaliczyła kolejny świetny start. Tym razem w Żerkowie, gdzie na dystansie 400 metrów także poprawiła swoją „życiówkę” (1:01,55). Uwieńczeniem tych występów był brązowy medal podczas Mistrzostw Wielkopolski w Lekkoatletyce, które 29 maja odbyły się w Poznaniu. Na stadionie w Golęcinie Faustyna znów pobiegła szybciej i z czasem 1:38,06 zajęła trzecie miejsce stając na najniższym stopniu podium.

Reprezentanci MKS MOS Śrem w maju zaliczyli także dwa występy w Lekkoatletycznych Czwartkach w Puszczykowie. Młodzi śremianie pokazali bardzo dobre przygotowanie do zawodów, czego efektem było wiele rekordów życiowych. Pobili je: Zofia Trzmielewska, Jessica Jankowska, Weronika Taciak, Agata Fabisiak, Gabriela Jaskulska, Natalia Skrzypczak, Inga Bojewska, Amelia Włodarczak, Marianna Styperek, Mikołaj Gogolewski, Tymoteusz Szłapka, Wojciech Stanisławiak, Antoni Klimek, Mikołaj Hertmanowski, Tymoteusz Włodarczak i Kacper Górczyński.

Poprzedni artykułJEST AWANS, BIJĄ REKORDY!
Następny artykułWrócili z workiem medali

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...