-2.2 C
Śrem
piątek, 21 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Czekali na to kilka miesięcy. Wozy strażackie oficjalnie przekazane
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Czekali na to kilka miesięcy. Wozy strażackie oficjalnie przekazane

Z kilkumiesięcznym poślizgiem, ale w końcu oficjalnie. Strażacy z Chrząstowa, Niesłabina oraz Wyrzeki oficjalnie przyjęli nowe wozy bojowe. Uroczystość odbyła się w miniony poniedziałek.

Chociaż w służbie ochotniczych straży pożarnych służą już od dobrych kilku, a nawet kilkunastu miesięcy, to dopiero 14 czerwca w siedzibie PSP w Śremie, oficjalnie przekazano samochody dla jednostek.

W podniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć tych, dzięki którym pozyskanie nowych samochodów nie byłoby możliwe. W obecności burmistrzów Śremu Adam Lewandowskiego, i Książa Wielkopolskiego Teofila Marciniaka, a także przy udziale posła Zbigniewa Dolaty oraz komendanta Jarosława Zamelczyka z KW PSP Poznań i komendantów miejscowej PSP Śrem oraz Michała Zielińskiego, wojewody wielkopolskiego, uroczystego przekazania kluczyków i dokumentów do pojazdów dokonał sekretarz stanu, zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zbigniew Hoffmann.

– Cieszę się, że mogę wspierać naszych wspaniałych i odważnych strażaków. Dziękuję druhnom i druhom zza ofiarną służbę oraz gratuluję nowego sprzętu – napisał na Twitterze były wojewoda Hoffmann.

Z kolei komendant Kierzek z PSP w Śremie w swoje mowie powitalnej wyjaśnił, dlaczego oficjalnie przekazanie pojazdów odbyło się dopiero teraz. Nie trudno się domyślić się, czy to jest spowodowane. Wszystkiemu winna pandemia COVID-19, która na długie miesiące zamroziła wiele wydarzeń kulturalnych oraz tego typu przedsięwzięć. Niemniej teraz, kiedy szczepienia powszechne wchodzą w kolejny etap, a rząd luzuje obostrzenia, możliwe było przygotowanie i przeprowadzenie oficjalnego przekazania wozów.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Nie brakuje chętnych na remont dróg w gminie

Do przetargu na remont dróg w Brodnicy stanęło trzech oferentów, przy czym żaden nie jest z naszego powiatu i każdy mieści się w cenie,...

Śremska policjantka dała Julce nadzieję

„Pani kierownik, proszę podziękować ode mnie tej internetowej pani policjantce. U nas w domu dużo się zmieniło, mama ma pracę, ojciec już z nami...

Ponad pół powiatu w niebieskiej strefie ASF

Ponad pół powiatu śremskiego znalazło się w niebieskiej strefie ASF, czyli w obszarze zagrożenia afrykańskim pomorem świń. W tej strefie znalazły się gminy Śrem,...