16.5 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Skandaliczny wyrok za pijacki rajd i ucieczkę przed policją
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Skandaliczny wyrok za pijacki rajd i ucieczkę przed policją

Sąd Rejonowy w Śremie wydał skandalicznie niski wyrok dla pijanego kierowcy, który uciekał przed policją i stwarzał zagrożenie, a ostatecznie rozbił się na śmietniku przy ul. Komorowskiego.

43-letniemu Robertowi K. groziło od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat. Sąd Rejonowy w Śremie miał jednak inny punkt widzenia na przestępstwo popełnione przez Roberta K. i skazał go na łagodniejszy wymiar kary.

15 września ubiegłego roku w nocy o godz. 1.50, dyżurny śremskiej komendy policji został powiadomiony o tym, że w Nochowie kierujący samochodem osobowym jeździ po pijanemu. Na miejsce udał się patrol w oznakowanym radiowozie.

W Nochowie funkcjonariusze zauważyli peugeota, który zjeżdżał na pobocze i następnie odbijał do osi jezdni. Natychmiast użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych dając kierującemu sygnały do zatrzymania się. Ten jednak zignorował sygnały wydawane przez mundurowych i zaczął uciekać pojazdem, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych potencjalnych uczestników ruchu drogowego.

Pościg zakończył się w Śremie. Konkretnie na ul. Komorowskiego, gdzie 43-latek rozbił swojego peugeota. Wewnątrz auta policja znalazła sporo pustych butelek po alkoholu. Zaś sam kierowca wydmuchał 1,45 mg/l alkoholu etylowego w powietrzu.

Mężczyzna został zakuty, doprowadzony do komendy i ostatecznie trafił przed sąd.

Ten wymierzył sprawiedliwość, tylko czy aby adekwatną do popełnionego przez niego przestępstwa?

Sąd skazał go na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej na 3 lata oraz ukarał go grzywną wynoszącą 60 stawek dziennych po 20 zł każda. Zatrzymano mu także prawo jazdy na 6 lat oraz nałożono na niego świadczenie pieniężne w wysokości 8 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok jest prawomocny.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...