18 C
Śrem
niedziela, 25 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNowa wójt w gminie Zaniemyśl

Nowa wójt w gminie Zaniemyśl

Co prawda w ostatnich dniach cała Polska żyła wyborami samorządowymi w Rzeszowie, jednak w naszej okolicy również odbyły się przedterminowe wybory. Dotyczyły one głosowania na funkcję wójta gminy Zaniemyśl. Krzysztofa Urbasa zastąpiła Justyna Dąbrowska.

Justyna Dąbrowska została nowym wójtem gminy Zaniemyśl. Zdobyła 55,6 procent poparcia (1048 głosów). Kandydatka KWW Mieszkańcy Gminy Zaniemyśl w głosowaniu pokonała dwóch pozostałych konkurentów – Waldemara Taciaka (737 głosów) oraz Zbigniewa Bydołka (100 głosów).

Poprzedni wójt Zaniemyśla – Krzysztof Urbas, który swoją funkcję pełnił 18 lat, zrezygnował w ubiegłym roku. Rezygnację tłumaczył względami osobistymi. Wybory uzupełniające miały odbyć się w ubiegłym roku, jednak z uwagi na pandemię ich termin wielokrotnie przesuwano.

Nowa wójt w gminie Zaniemyśl

Justyna Dąbrowska ma 43 lata i jest mamą dwóch córek: 17-letniej Antoniny oraz 8-letniej Matyldy. Sama o sobie mówi, że jest bezpartyjna. Nowa wójt z zawodu jest geologiem i od wielu lat z powodzeniem prowadzi własna firmę projektową, specjalizującą się w zakresie hydrogeologii, geologii inżynierskiej i ochrony środowiska.

Justyna Dąbrowska znana jest mieszkańcom Zaniemyśla jako zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Zaniemyśl. Ponadto aktywnie działa w Stowarzyszeniu Lider Zielonej Wielkopolski. – Jako mama, zawsze aktywnie wspieram społeczność szkolną, pełniąc zadania członka Rady Rodziców, a od tego roku Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu – podkreśla nowa wójt.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...