17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Nowa wójt w gminie Zaniemyśl
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nowa wójt w gminie Zaniemyśl

Co prawda w ostatnich dniach cała Polska żyła wyborami samorządowymi w Rzeszowie, jednak w naszej okolicy również odbyły się przedterminowe wybory. Dotyczyły one głosowania na funkcję wójta gminy Zaniemyśl. Krzysztofa Urbasa zastąpiła Justyna Dąbrowska.

Justyna Dąbrowska została nowym wójtem gminy Zaniemyśl. Zdobyła 55,6 procent poparcia (1048 głosów). Kandydatka KWW Mieszkańcy Gminy Zaniemyśl w głosowaniu pokonała dwóch pozostałych konkurentów – Waldemara Taciaka (737 głosów) oraz Zbigniewa Bydołka (100 głosów).

Poprzedni wójt Zaniemyśla – Krzysztof Urbas, który swoją funkcję pełnił 18 lat, zrezygnował w ubiegłym roku. Rezygnację tłumaczył względami osobistymi. Wybory uzupełniające miały odbyć się w ubiegłym roku, jednak z uwagi na pandemię ich termin wielokrotnie przesuwano.

Nowa wójt w gminie Zaniemyśl

Justyna Dąbrowska ma 43 lata i jest mamą dwóch córek: 17-letniej Antoniny oraz 8-letniej Matyldy. Sama o sobie mówi, że jest bezpartyjna. Nowa wójt z zawodu jest geologiem i od wielu lat z powodzeniem prowadzi własna firmę projektową, specjalizującą się w zakresie hydrogeologii, geologii inżynierskiej i ochrony środowiska.

Justyna Dąbrowska znana jest mieszkańcom Zaniemyśla jako zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Zaniemyśl. Ponadto aktywnie działa w Stowarzyszeniu Lider Zielonej Wielkopolski. – Jako mama, zawsze aktywnie wspieram społeczność szkolną, pełniąc zadania członka Rady Rodziców, a od tego roku Przewodniczącej Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. R. W. Berwińskiego w Zaniemyślu – podkreśla nowa wójt.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...