17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Miejsc parkingowych jak na lekarstwo
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Miejsc parkingowych jak na lekarstwo

Mieszkańcy ulicy Fabrycznej mówią stop! Mają już dość aut, notorycznie zajmujących miejsca parkingowe wzdłuż ulicy. Wtórują im mieszkańcy odwiedzający bliskich na cmentarzu. Sprawę nagłośnił radny Hieronim Bartkowiak. Jaka jest geneza tego problemu?

– Docierają do mnie, jako radnego informacje, iż parking samochodowy znajdujący się przy ul. Fabrycznej jest permanentnie zajmowany przez pracowników Jednostki Wojskowej, co skutkuje brakiem jego dostępności dla osób przyjeżdżających na cmentarz – pisze w swej interpelacji radny Hieronim Bartkowiak, który uważa, że nie takie było pierwotne przeznaczenie parkingu.

Zdaniem radnego miejsca parkingowe zajmują pracownicy jednostki. – Dowództwo jednostki powinno zapewnić miejsca postojowe dla własnej kadry, wykorzystując przy tym własne zasoby – dodaje Bartkowiak.

Sprawdziliśmy! Faktycznie wzdłuż ulicy Fabrycznej stoi wiele aut. Dla odwiedzających cmentarz zostało tylko kilka pustych miejsc. Ponadto parking przy sąsiedniej ulicy Krętej również pęka w szwach. Nie wspominając już o miejscach postojowych przy ul. Sikorskiego. Znalezienie tam wolnego skrawka graniczy z cudem.

Co na to kierownictwo jednostki? Udało nam się porozmawiać z jednym z pracowników cywilnych. Przyznaje, że zna problem.

Wszystkie możliwe miejsca parkingowe na terenie jednostki są zajęte. Wiele osób dojeżdża samochodem do pracy, rekordziści nawet 100 km. Moim zdaniem, problem miejsc będzie trudny do rozwiązania – mówi

Być może ratunkiem w tej sytuacji byłoby stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych w pobliżu. Przypomnijmy, że wkrótce obok jednostki pojawi się nowe osiedle. Tam również niezbędne będą miejsca postojowe.

Radny Hieronim Bartkowiak podpowiada pewne rozwiązanie. Jakie? O tym przeczytacie w czwartkowym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Poprzedni artykułPirackie powitanie lata
Następny artykułBędą nowe chodniki
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...