17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Sukces śremianki w olimpiadzie chemicznej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Sukces śremianki w olimpiadzie chemicznej

To niebywały sukces śremskiej uczennicy! Marta Ciesielska, uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 6, wzięła udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej. Tylko jeden punkt dzielił ją od tytułu laureata.

Pod koniec kwietnia w Krakowie odbył się Finał Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację Nauka i Wiedza pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Było to arcytrudne wyzwanie, z którym mierzyła się Marta Ciesielska, uczennica 8 klasy SP nr 6. Śremianka musiała wykazać się wiedzą na poziomie trzeciej klasy liceum.

Marta Ciesielska po kilku etapach eliminacyjnych dostała się do samego finału olimpiady. Tylko jeden punkt dzielił ją od tytułu laureata. Za tym niebywałym sukcesem kryją się godziny przygotowań. Mimo pandemicznych ograniczeń, Marta mogła liczyć na ogromne wsparcie Małgorzaty Kramer-Wachowiak, nauczycielki chemii.

Sukces śremianki w olimpiadzie chemicznej

– Przygotowanie do konkursu wojewódzkiego i olimpiady ogólnopolskiej z chemii było w ostatnim czasie utrudnione z uwagi na obostrzenia, a także niemożność spotykania się z panią Kramer-Wachowiak w szkole. Nie mogłyśmy wobec tego przeprowadzać doświadczeń, które pomogłyby mi zrozumieć i szybciej opanować materiał – mówi Marta. Uczennica jest ogromnie wdzięczna za wsparcie swojej nauczycielki.

Nieoceniona w tym zakresie była pomoc pani Małgosi, która niejednokrotnie poświęcała mi swój wolny czas. Powtarzałam materiał z chemii, ucząc się go codziennie. Nawet po kilka godzin. Do tego na bieżąco brałam udział w zdalnych lekcjach. Materiał jaki musiałam opanować w ciągu dwóch lat nauki chemii w szkole podstawowej sięgał trzeciej klasy liceum – dodaje nastolatka

Pod ogromnym wrażeniem sukcesów Marty są jej najbliżsi oraz grono pedagogiczne. – Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – mówią zgodnie.

Okazuje się, że nie tylko chemia fascynuje Martę. Miłość do tej nauki zaszczepił w niej tata. Swoją cegiełkę dołożyła pani Małgosia. Jednak nastolatka znajduje czas na inne pasje. – Od kilku lat trenuję pływanie, ponieważ uczęszczam do klasy pływackiej oraz trenuję ze starszym bratem Maksymilianem lekkoatletykę. Lubię jeździć na rowerze i biegać – zdradza nastolatka.

Marzeniem Marty jest kontynuacja nauki w śremskim ogólniaku. – Oczywiście w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Ponadto w wolnym czasie chcę uprawiać sport, który towarzyszy mi od najmłodszych lat – dodaje.

My również przyłączamy się do gratulacji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...