15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Sukces śremianki w olimpiadzie chemicznej
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Sukces śremianki w olimpiadzie chemicznej

To niebywały sukces śremskiej uczennicy! Marta Ciesielska, uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 6, wzięła udział w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej. Tylko jeden punkt dzielił ją od tytułu laureata.

Pod koniec kwietnia w Krakowie odbył się Finał Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej dla Szkół Podstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundację Nauka i Wiedza pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Było to arcytrudne wyzwanie, z którym mierzyła się Marta Ciesielska, uczennica 8 klasy SP nr 6. Śremianka musiała wykazać się wiedzą na poziomie trzeciej klasy liceum.

Marta Ciesielska po kilku etapach eliminacyjnych dostała się do samego finału olimpiady. Tylko jeden punkt dzielił ją od tytułu laureata. Za tym niebywałym sukcesem kryją się godziny przygotowań. Mimo pandemicznych ograniczeń, Marta mogła liczyć na ogromne wsparcie Małgorzaty Kramer-Wachowiak, nauczycielki chemii.

Sukces śremianki w olimpiadzie chemicznej

– Przygotowanie do konkursu wojewódzkiego i olimpiady ogólnopolskiej z chemii było w ostatnim czasie utrudnione z uwagi na obostrzenia, a także niemożność spotykania się z panią Kramer-Wachowiak w szkole. Nie mogłyśmy wobec tego przeprowadzać doświadczeń, które pomogłyby mi zrozumieć i szybciej opanować materiał – mówi Marta. Uczennica jest ogromnie wdzięczna za wsparcie swojej nauczycielki.

Nieoceniona w tym zakresie była pomoc pani Małgosi, która niejednokrotnie poświęcała mi swój wolny czas. Powtarzałam materiał z chemii, ucząc się go codziennie. Nawet po kilka godzin. Do tego na bieżąco brałam udział w zdalnych lekcjach. Materiał jaki musiałam opanować w ciągu dwóch lat nauki chemii w szkole podstawowej sięgał trzeciej klasy liceum – dodaje nastolatka

Pod ogromnym wrażeniem sukcesów Marty są jej najbliżsi oraz grono pedagogiczne. – Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – mówią zgodnie.

Okazuje się, że nie tylko chemia fascynuje Martę. Miłość do tej nauki zaszczepił w niej tata. Swoją cegiełkę dołożyła pani Małgosia. Jednak nastolatka znajduje czas na inne pasje. – Od kilku lat trenuję pływanie, ponieważ uczęszczam do klasy pływackiej oraz trenuję ze starszym bratem Maksymilianem lekkoatletykę. Lubię jeździć na rowerze i biegać – zdradza nastolatka.

Marzeniem Marty jest kontynuacja nauki w śremskim ogólniaku. – Oczywiście w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Ponadto w wolnym czasie chcę uprawiać sport, który towarzyszy mi od najmłodszych lat – dodaje.

My również przyłączamy się do gratulacji i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Nadchodzą silne wiatry! Jest ostrzeżenie IMGW

Pogoda za oknem jaka jest widzi każdy. Z każdą godziną będzie się ona pogarszała. W godzinach popołudniowych ma już dość mocno wiać. Prognozuje się wystąpienie...

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...