24.1 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Zderzenie w Szymanowie i potrącenie rowerzystki w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zderzenie w Szymanowie i potrącenie rowerzystki w Śremie

Dwa zdarzenia drogowe miały miejsce dzisiejszego dnia na terenie Śremu i obrzeżach. W obu osoby poszkodowane zabrane zostały karetkami pogotowia do szpitala w Śremie.

Uderzenie w tył zakończone wypadnięciem z trasy

Najpierw, przed godziną 13, na drodze wojewódzkiej 310 ze Śremu do Czempinia na wysokości Szymanowa doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych: opla corsy oraz VW golfa.

Z tego zderzenia jedna z osób kierujących osobówką z obrażeniami ciała zabrana została do szpitala. Fizycznie nie doznała żadnych większych obrażeń, ale ratownicy podejrzewają u niej wstrząśnienie mózgu. Tą osobą jest kierowca opla, który po zderzeniu z golfem przemieścił się jeszcze kilkanaście metrów i wylądował w przydrożnych krzakach.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych informacji wynika, że VW golf poruszał się w kierunku Śremu z kolei opel corsa włączał się do ruchu z jednego z bocznych wjazdów na trasę wojewódzką.

Potrącenie rowerzystki

Do drugiego zdarzenia drogowego dzisiejszego dnia doszło w Śremie. Tam rowerzystka została uderzona przez samochód osobowy. Wg naszych informacji do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych.

Również i ona karetką trafiła do szpitala.

W obu przypadkach czekamy na oficjalne ustalenia z KPP Śrem. Gdy tylko takie otrzymamy, zaktualizujemy informacje.

[AKTUALIZACJA] z godz. 18.00

Są już ustalenia z obu zdarzeń, jakie obsługiwała śremska policja. W sprawie zdarzenia z Szymanowa wg policji winnym jest 34-letni mieszkaniec Śremu, który kierując oplem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa 36-letniemu mieszkańcowi gminy Śrem, który kierował pojazdem marki VW golf. Kierujący autami byli trzeźwi.

W sprawie potrącenia rowerzystki to tutaj na szczęście mamy do czynienia z kolizją, w której 70-letniej cyklistce nie stało się nic. 70-latka pokonywała rowerem oznakowany przejazd dla rowerzystów na ul. Powstańców Wlkp. Wjechał w nią 18-latek z Jarocina. Nomen omen, również VW golfem. Rowerzystka nie doznała żadnych obrażeń ciała. Kierujący byli trzeźwi, a młody kierowca golfa został ukarany mandatem karnym.

 

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...