0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Na dobre i na złe, w chorobie i miłości. Medale za długoletnie...
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Na dobre i na złe, w chorobie i miłości. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W gminie Brodnica odbyły się uroczystości związane z przyznaniem medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Prezydenckie odznaczenie z rąk wójta gminy, przewodniczącego rady gminy oraz kierownik USC w Brodnicy odebrało dziewięć par.

W miniony czwartek 10 czerwca w Manieczkach odbyła się uroczystość, podczas której gminne władze przekazały na ręce jubilatów, par małżeńskich z długoletnim pożyciem, okolicznościowe medale nadawane przez prezydenta RP.

W tym roku uroczystość miała zupełnie inny charakter, jak przed laty. Bowiem po raz pierwszy od czasów, kiedy jako społeczeństwo musimy zmagać się z pandemią COVID-19, nadarzyła się bezpieczna okazja, do tego, aby się spotkać w większym gronie i przekazać medale dla par.

W tym roku z rąk włodarzy gminy Brodnica oraz kierownik miejscowego Urzędu Stanu Cywilnego odznaczenie otrzymało dziewięć par. Nie wszystkie się stawiły, ale to nie oznacza, że medale nie trafią również do tych, których nie ma na miejscu.

Oprócz prezydenckich medali jubilaci otrzymali drobne upominki od gminy Brodnica, a także mogli wysłuchać kilku ciepłych i pokrzepiających życzeń dalszego długoletniego wspólnego pożycia w szczęściu oraz miłości.

Medale otrzymali:

  • CICHOCCY Janina i Marian;
  • GUMPERT Elżbieta i Zdzisław;
  • JANKOWSCY Maria i Marian;
  • JANKOWSCY Ewa i Józef;
  • RATAJCZAK Stanisława i Stanisław;
  • STEFANIAK Wanda i Sylwester;
  • SZREJDER Krystyna i Jerzy;
  • WOJCIECHOWSCY Joanna i Czesław,
  • WOŹNI Helena i Edward.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Wkrótce rusza lodowisko. Śremski Sport zaprasza na mikołajkowy weekend

Tradycyjnie w okresie Mikołajek Śremski Sport uruchamia lodowisko. Tym razem zostanie ono uruchomione w sobotę 4 listopada. W związku z tym i trwaniem akcji...

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...