24.1 C
Śrem
niedziela, 20 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Tak działa „Złota Rączka” w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Tak działa „Złota Rączka” w Śremie

Wolontariusze Pomocnej Dłoni znów w akcji. Jako „złote rączki” ratują seniorów z opresji. Tym razem do skoszenia był dość mocno zarośnięty trawnik.

Paweł to wspaniała osoba – już od samego progu chwali go pani Ola. Paweł Wawrzyniak, śremski przedsiębiorca i inicjator Pomocnej Dłoni znany jest z tego, że wyzwań się nie boi. Nawet tych najtrudniejszych. Tym razem wsparł seniorów jako „złota rączka”. W środowy poranek, 9 czerwca zawitał do ogródka pani Oli i pana Marka. Starsze, schorowane małżeństwo poprosiło wolontariuszy Pomocnej Dłoni o pomoc w skoszeniu trawnika.

– Niedawno kupiliśmy małą działkę. W dobie pandemii da nam chwilę wytchnienia. Niestety sami nie poradzimy sobie ze skoszeniem tego trawnika – tłumaczy pani Ola.

„Złota Rączka” to oferta skierowana do seniorów, którzy potrzebują pomocy przy wykonaniu drobnych prac w domu czy w ogrodzie. – Wykonamy wszystkie te prace bezpłatnie. Jak zawsze z uśmiechem i przyjemnością – zapewniają wolontariusze.

Program powstał przy współpracy „Pomocnej Dłoni”, gminy Śrem, Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem oraz Śremskiej Rady Seniorów.

Aby skorzystać z usług „Złotej Rączki” wystarczy zadzwonić pod nr tel. 730 053 715. Jest on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Program finansowany jest ze środków gminy Śrem.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...