24.5 C
Śrem
niedziela, 7 sierpnia, 2022
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościTak działa „Złota Rączka” w Śremie
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Tak działa „Złota Rączka” w Śremie

Wolontariusze Pomocnej Dłoni znów w akcji. Jako „złote rączki” ratują seniorów z opresji. Tym razem do skoszenia był dość mocno zarośnięty trawnik.

Paweł to wspaniała osoba – już od samego progu chwali go pani Ola. Paweł Wawrzyniak, śremski przedsiębiorca i inicjator Pomocnej Dłoni znany jest z tego, że wyzwań się nie boi. Nawet tych najtrudniejszych. Tym razem wsparł seniorów jako „złota rączka”. W środowy poranek, 9 czerwca zawitał do ogródka pani Oli i pana Marka. Starsze, schorowane małżeństwo poprosiło wolontariuszy Pomocnej Dłoni o pomoc w skoszeniu trawnika.

– Niedawno kupiliśmy małą działkę. W dobie pandemii da nam chwilę wytchnienia. Niestety sami nie poradzimy sobie ze skoszeniem tego trawnika – tłumaczy pani Ola.

„Złota Rączka” to oferta skierowana do seniorów, którzy potrzebują pomocy przy wykonaniu drobnych prac w domu czy w ogrodzie. – Wykonamy wszystkie te prace bezpłatnie. Jak zawsze z uśmiechem i przyjemnością – zapewniają wolontariusze.

Program powstał przy współpracy „Pomocnej Dłoni”, gminy Śrem, Fundacji na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem oraz Śremskiej Rady Seniorów.

Aby skorzystać z usług „Złotej Rączki” wystarczy zadzwonić pod nr tel. 730 053 715. Jest on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Program finansowany jest ze środków gminy Śrem.

Dominika Górna
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe