19.2 C
Śrem
czwartek, 26 maja, 2022

Strona główna Aktualności Zmiany personalne w parafiach
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Zmiany personalne w parafiach

We wtorek, 8 czerwca arcybiskup Stanisław Gądecki ogłosił zmiany personalne w parafiach. Metropolita Poznański wręczył duszpasterzom odpowiednie dekrety, które wejdą w życie w miesiącach wakacyjnych. Jakie zmiany czekają naszych księży?

Jeden z ulubionych wikariuszy z kościoła Najświętszego Serca Jezusa w Śremie – ks. Jacek Maciudziński żegna się z dotychczasową parafią. Ksiądz został mianowany wikariuszem parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu. Posługę w nowej parafii rozpocznie 25 sierpnia.

Miejsce ks. Jacka Maciudzińskiego zajmie z kolei ks. Łukasz Bąbelek,  dotychczasowy wikariusz parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Sierakowie. W parafii NSJ w Śremie zostanie powitany 25 sierpnia.

Ponadto nowym wikariuszem parafii pw. bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Śremie zostanie ks. Filip Byczyński, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana w Czarnkowie. Ksiądz Filip Byczyński zostanie również kapelanem Szpitala Powiatowego w Śremie.

Czytaj także: Radny domaga się księdza w szpitalu

Ksiądz Byczyński zastąpi ks. Jakuba Pawłota z parafii pw. bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Śremie. Ten z kolei rozpocznie posługę  w parafii pw. św. Michała Archanioła w Połajewie.

Ks. Jakub Proch,  dotychczasowy wikariusz parafii pw. NMP Wniebowziętej w Śremie, został  mianowany wikariuszem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Poznaniu. Zmiany te nastąpią z dniem 25 sierpnia.

Tymczasem już 1 sierpnia z parafią w Jaszkowie pożegna się ks. Wojciech Kryza. Wkrótce zostanie proboszczem parafii pw. Wszystkich Świętych w Otorowie.

We wtorek, 8 czerwca pojawił się komunikat mówiący o tym, że arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański został oczyszczony z zarzutów dotyczących zaniedbań w kwestii nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez jednego kapłana archidiecezji poznańskiej i jednego kapłana diecezji bielsko-żywieckiej. Taką decyzje podjęła Stolica Apostolska. – Po dokładnej analizie zebranej dokumentacji, Stolica Apostolska uznała powyższe oskarżenia za bezpodstawne, wobec czego skargi złożone w tych sprawach zostają oddalone, a postępowanie uznaje się za zakończone – czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Rodzaje kolektorów słonecznych – czym się różnią?

Panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to często wybierane rozwiązania, które pozwalają wykorzystać naturalną energię słońca. Co warto wiedzieć o kolektorach słonecznych? Co to są kolektory...

Blisko coraz bliżej awansu są piłkarze Zawiszy

Goście przyjechali do Dolska nastawieni na głęboką defensywę. Całym zespołem czekali na własnej połowie i liczyli na okazje z kontry. W pierwszej połowie Zawisza...

Będą sobie pluć w brodę?

– Nie mogę dojść do siebie po tej porażce – przyznał trener Michał Mocek. – Wciąż jesteśmy w grze, ale ja już powoli przestaję...