21.5 C
Śrem
sobota, 2 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościŚremLewica razem ale osobno
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Lewica razem ale osobno

Posłowie lewicy, Tadeusz Tomaszewski i Wiesław Szczepański na wtorkowej konferencji prasowej w Śremie tryskali optymizmem i dumą z faktu, iż postawili się Platformie Obywatelskiej. Zapowiedzieli, że do najbliższych wyborów Lewica pójdzie sama, to znaczy z „ludźmi lewicy”.

Konferencja odbyła się 8 czerwca w biurze parlamentarnym dawnego SLD przy ul. Przemysłowej w Śremie. Najpierw obaj posłowie długo opowiadali o swojej pracy parlamentarnej. Poseł Tadeusz Tomaszewski mówił o niedostatecznej pomocy państwa dla samorządów i propozycjach rządu dotyczących zmian podatkowych i składki zdrowotnej, konstatując, że odbije się to niekorzystnie na finansach samorządów. Mówiąc o projektach ustaw sejmowych dotyczących zmian w ustawach ustrojowych dotyczących samorządów, stwierdził, że jest to dawny postulat lewicy, a chodzi o ustawowo zagwarantowaną możliwość tworzenia przy radach samorządowych gmin, powiatów i województw rad młodzieżowych. Odnosząc się do pisowskiego projektu ustawy zmieniającej ustawę o OSP, podkreślił, iż nie ma zgody lewicy na daleko idące zmiany w ustawie o OSP.

Z kolei poseł Wiesław Szczepański opowiadał o zmianach na lewicy, o likwidacji partii Wiosna i przejściu jej członków do nowej partii, która teraz nazywa się Nowa Lewica. Jej kongres założycielski i programowy ma się odbyć 9 października. Mówił także o przygotowywanej przez Gowina zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Szczycił się tym, iż lewica złożyła wcześniej wniosek o odwołanie Terleckiego z funkcji wicemarszałka sejmu, mimo iż PO zapowiadała to wcześniej.

Na pytanie, czy lewica jest zadowolona ze wspólnego głosowania z PiS nad ustawą o unijnym funduszu odbudowy, obaj posłowie długo argumentowali, że to dzięki lewicy znalazły się w niej zapisy dotyczące przeznaczenia środków na budownictwo czynszowe, na służbę zdrowia itd. – Zyskaliśmy swoją podmiotowość. Nie będziemy chodzić na pasku PO – stwierdził poseł Tomaszewski. Słowem, obaj byli z tego faktu bardzo zadowoleni. Wypowiedź dotycząca PO wpisywała się w kolejne pytanie dotyczące taktyki wyborczej. Czy lewica będzie tworzyć jakieś koalicje wyborcze, a jeżeli tak to z kim? Odpowiedź była następująca: pójdziemy do wyborów z ludźmi lewicy. Sami, a nie w żadnej koalicji.

 

A to ciekawe