28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Ścieżka by się przydała
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Ścieżka by się przydała

Na ręce przewodniczącego rady powiatu śremskiego wpłynęła interpelacja Elżbiety Michalskiej. Radna w imieniu mieszkańców Śremu prosi o wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ulicy 750-lecia.

Ulica 750-lecia w Śremie prowadząca od ul. Staszica na Grzymysław powstała stosunkowo niedawno. Wzdłuż funkcjonują dwa duże zakłady. Droga ta jest również jedną z ulubionych tras spacerowych mieszkańców Śremu.

Postanowiliśmy sprawdzić jak na miejscu wygląda sytuacja. Ulica jest wyłożona kostką. Jedynie odcinek wzdłuż firmy TFP-GRAFIKA posiada skrawek chodnika. Jednak brakuje bezpiecznego pobocza.

Ulica 750-lecia jest często uczęszczana przez spacerowiczów, zwłaszcza rodziny z małymi dziećmi i osoby starsze. Problemem jest to, że ulicę tę upatrzyli sobie motocykliści i młodzi kierowcy, którzy urządzają sobie wyścigi, stanowiąc duże zagrożenie dla pieszych – podkreśla Elżbieta Michalska

Zatrzymaliśmy się na ulicy 750-lecia, by wykonać kilka zdjęć do materiału. Z naprzeciwka nadjechał inny kierowca. Zaczął trąbić. – Proszę się tu nie zatrzymywać. Są zakręty. Jest niebezpiecznie – mówi. Wówczas tłumaczymy mu, że zajmujemy się tematem ścieżki pieszo-rowerowej w tej okolicy. – I słusznie! Tu jest czasami spory ruch. Przydałyby się chodniki lub ścieżka – dodaje.

Tego samego zdania jest para przechodniów. – Codziennie tędy spacerujemy. Ruch przed południem nie jest duży, ale ścieżka dla rowerzystów i pieszych na pewno poprawi bezpieczeństwo – potwierdza małżeństwo.

– Uważam, że ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż ulicy 750-lecia poprawi bezpieczeństwo pieszych oraz również wpłynie na atrakcyjność terenów rekreacyjnych w pobliżu jeziora Grzymisławskiego – argumentuje Elżbieta Michalska.

Interpelacja radnej powiatowej została przekazana do urzędu miasta i gminy Śrem. Czekamy na komentarz burmistrza w tej sprawie.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...