2.1 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Na sygnale Koszmarne dachowanie zakończone śmiercią pasażerki
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Koszmarne dachowanie zakończone śmiercią pasażerki

W Pecnej, tuż za granicą powiatu śremskiego, doszło do śmiertelnego wypadku. W wyniku dachowania samochodu osobowego zginęła 42-letnia kobieta. Kierowca auta walczy o życie w szpitalu.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 6 czerwca przed godziną 5 nad ranem. Mieszkańców gospodarstw w Pecnej w sąsiedztwie zdarzenia rankiem obudził głośny rumor. Kiedy wyszli zobaczyć, co się stało. Przed jedną z posesji zauważyli rozbity samochód, a wewnątrz pojazdu znajdowała się jedna osoba, kierowca samochodu. Pasażerka była poza pojazdem, najprawdopodobniej wypadła z auta w trakcie wypadku. Nie dawała oznak życia.

Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z miejscowej jednostki OSP Pecna, przystąpili oni do działań ratowniczych. Ochotnicy próbowali przywrócić poszkodowanej kobiecie funkcje życiowe za pomocą przenośnego defibrylatora. – Niestety, mimo wspólnych działań z ratownikami medycznymi nie udało się uratować kobiety – mówi Damian Pietruszewski, naczelnik OSP Pecna.

Kierowca auta został uwolniony z wraku i przekazany do zespołu ratownictwa medycznego. Karetką trafił do szpitala. Jego stan określany jest jako ciężki. Kierowca znajduje się w śpiączce i przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej jednej z poznańskich placówek medycznych.

Jak wstępnie ustalono, do wypadku doszło na prostym odcinku ul. Mosińskiej w Pecnej. Kierowca samochodu poruszał się od strony Czempinia w kierunku Mosiny. Z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie na pobocze drogi, gdzie uderzył w znak drogowy, następnie w pobliskie drzewa, po czym dachował i rozbił się na płocie jednej z posesji.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna to obywatele Ukrainy. Kobieta miała 42-lata, mężczyzna jest o kilka lat młodszy od niej. Ciało ofiary niedzielnego wypadku zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Śledczy czekają na wyniki badań krwi kierowcy auta. – Istnieje domniemanie, że w chwili wypadku kierowca samochodu znajdował się pod wpływem alkoholu – mówi Renata Mikołajczak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Śremie, która prowadzi postępowanie w sprawie wypadku. – Pewność w tej kwestii jednak będziemy mieli dopiero wówczas, jak przyjdą wyniki badań krwi ­ dodaje prokurator.

Najprawdopodobniej w sprawie śmierci 42-letniej Ukrainki prokuratura powoła biegłych, którzy wydadzą opinie w sprawie wypadku.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...