0.6 C
Śrem
wtorek, 30 listopada, 2021
Strona główna Aktualności Brodnica Gorący okres przetargowy w gminie. Jakie inwestycje planuje UG Brodnica?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Gorący okres przetargowy w gminie. Jakie inwestycje planuje UG Brodnica?

Gorący okres przetargowy w gminie Brodnica. Urzędnicy, po zamknięciu przetargów związanych z modernizacją sieci wodociągowej, czekają na rozstrzygnięcia kolejnych przedsięwzięć.

W gminie Brodnica chcą się rozwijać i inwestować. Urząd Gminy czeka na rozstrzygnięcia przetargów dotyczących: zmiany sposobu użytkowania istniejącego budynku po policji na potrzeby sołectwa Brodnica oraz dobudowę wieży z garażem i salą przyjęć z zapleczem na potrzeby ochotniczej straży pożarnej i sołectwa Brodnica; przebudowę drogi gminnej w Manieczkach wraz z budową parkingu przy cmentarzu oraz przebudowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych Żurawcu.

W tym ostatnim przypadku pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Konieczne będzie rozpisanie kolejnego.

Do konkursu stanął jeden oferent, który zaproponował cenę znacznie przekraczającą kwotę, jaką gmina zamierzała przeznaczyć na realizację inwestycji. UG Brodnica na te roboty drogowe zamierza wydać nieco poniżej 118 tys. zł. Oferta złożona przez firmę Infrakom z Kościana wynosiła równie 288 tys. zł, a więc przewyższała kwotę na ten cel aż o 170 tys. zł. Przetarg został unieważniony.

Ta sama firma wystartowała, również jako jedyna w przetargu na przebudowę drogi gminnej oraz budowę parkingu przy cmentarzu w Manieczkach. Tutaj z dużym prawdopodobieństwem trzeba przypuszczać, że się nie powiedzie. Oferta opiewała na kwotę 138 tys. 500 zł, podczas gdy gmina na ten cel zamierza wydać równe 80 tys. zł.

Najprawdopodobniej zupełnie inny finał będzie miał przetarg na prace związane z dawnym komisariatem policji i dobudową wieży z garażem w miejscowej remizie w Brodnicy. Tutaj jedyny oferent zaproponował niespełna 100 tys. zł. Właśnie tyle – równe 100 tys. zł. – gmina chce przeznaczyć na ten cel.

Jeśli oferta będzie kompletna i nie będzie żadnych problemów, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z wykonawcą związać się umową.

Źródłofot. Unsplash
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Kuriozalny gol i porażka na koniec jesieni

Apetyty i oczekiwania były znacznie większe. Mimo iż wszystkie jesienne mecze śremianie rozgrywali na boiskach rywali, to celem było miejsce w czołowej trójce i...

Sukces KGW Brodniczanki! Gospodynie jedne z najlepszych w Wielkopolsce

Do 6 października KGW mogła zgłaszać swój akces w konkursie „Aktywne Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs został...

Wracają obostrzenia covidowe. Od kiedy i kogo będą dotyczyły?

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa zdecydowano o wprowadzeniu obostrzeń krajowych oraz o...