28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności W terenie zabudowanym zasuwała ponad 100 km/h
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

W terenie zabudowanym zasuwała ponad 100 km/h

Policjanci z KPP w Śremie zatrzymali kolejnego pirata drogowego, a konkretnie piratkę. W czwartek, 3 czerwca namierzyli 46-letnią mieszkankę Krotoszyna, która pędziła na podwójnym gazie przez Drzonek z prędkością 107 km/h.

– W święto Bożego Ciała, wczesnym rankiem, policjanci śremskiej drogówki w Drzonku namierzyli kierującą fordem kuga, która zasuwała z prędkością 107 km/h i miała blisko promil alkoholu w organizmie. Kompletnie nieodpowiedzialna kierująca za swoje zachowanie odpowie przed sądem – informuje podinsp. Ewa Kasińska.

Do zdarzenia doszło 3 czerwca. O godz. 07.00 rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Drzonku namierzyli 46-letnią mieszkankę Krotoszyna, która prowadziła forda kuga. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Poza tym szybko wyszło na jaw, że kobieta miała blisko promil alkoholu w organizmie. – Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy, a forda zabezpieczyła pomoc drogowa. Teraz kobieta, za swoje kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie, odpowie przed sądem – dodaje rzecznik.

Trwa długi weekend. Policjanci śremskiej drogówki cały czas na posterunku. – Pozdrawiamy, szczególnie ciepło tych, którzy przepisów przestrzegają i po raz kolejny prosimy o to, aby nie wsiadać za kierownicę na podwójnym gazie. Taki kierowca stanowi ogromne zagrożenie w ruchu drogowym! – podkreśla Ewa Kasińska.

Oprac. DG

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...