28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Kultura Kolorowy uśmiech na Dzień Dziecka
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Kolorowy uśmiech na Dzień Dziecka

Kamienie Radości na Dzień Dziecka to akcja zainicjowana przez Śremski Ośrodek Kultury, w którą zaangażowało się tysiące osób. Dziś w ogrodzie ŚOK z otrzymanych kamieni ułożono wielki, kolorowy uśmiech.

– W sumie zebraliśmy 2.241 kamieni radości. Najmniejszy kamyk dostarczony był przez DPS Psarskie i ważył zaledwie 3 g. Natomiast największy pochodzi z przedszkola Mali Przyrodnicy. Jego waga to aż 25 kg – mówi dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury Anna Szmyt – Baranowska.

Zasięg całej akcji to praktycznie cała Polska – od morza aż po góry. Emil Majsner pomalował kamień, który pochodził z Tatr. Natomiast śremska pisarka Agnieszka Rusin swój kamień przywiozła z Kołobrzegu.

Przez 54 dni trwania zabawy włączyło się do niej wiele placówek i instytucji z gminy Śrem, i nie tylko. Do inicjatywy malowania kamieni radości z wielkim sukcesem przystąpiły gminy Czempiń, Mosina, Krzywiń, Kleszczewo i Gostyń. Swoje kamienie malowali pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czapurach i Wirach oraz przedszkolaki z Plewisk. Lista jest bardzo długa.

Do ogrodu ŚOK ogólnie dostarczono kamienie od 42 różnych podmiotów. Kamyki radości malowało tysiące osób w różnym wieku.

Z okazji Dnia Dziecka do ogrodu ŚOK przybyli bohaterowie dzisiejszego święta, czyli dzieci. Zaszczyt ten przypadł uczniom klasy IIA i III B Szkoły Podstawowej nr 2 w Śremie. Na spotkaniu obecny był burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz Barbara Jabłońska, naczelnik pionu edukacji i usług społecznych. Były życzenia i słodkie niespodzianki. Jednak głównym punktem programu było ułożenie z kamieni kolorowego uśmiech. Pomimo padającego deszczu każdy z werwą i uśmiechem na twarzy przystąpił do pracy. Na zakończenie dzieci utworzyły wokół uśmiechu wielki okrąg i krzyknęły hasło „Kamyki Radości posyłamy w świat”.

Co takiego stanie się z pięknie pomalowanymi kamieniami? Pracownicy zdradzają, że już niedługo będzie można znaleźć je na terenie Śremu i nie tylko.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...