14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Znęcali się nad chorą seniorką. Trafili do aresztu
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Znęcali się nad chorą seniorką. Trafili do aresztu

Ta sprawa bulwersuje! Małżeństwo ze Śremu trafiło do aresztu, ponieważ jest podejrzewane o znęcanie się nad 65-letnią seniorką. Z informacji przekazanych przez policję wynika, że bili ją po całym ciele, wydzielali jedzenie, a nawet zmuszali do jedzenia wymiocin.

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie zatrzymali trzy osoby podejrzane o psychiczne i fizyczne znęcania się nad 65-letnią śremianką, nieporadną ze względu na stan psychiczny – informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP Śremie.

17 maja br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona przez kuratora sądowego o psychicznym i fizycznym znęcaniu się nad 65-letnią śremianką, która jest nieporadna ze względu na stan psychiczny. Kryminalni zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że starszą kobietę bito, wydzielano jej pożywienie, zabierano rentę, ograniczano korzystanie z toalety, a nawet zmuszano do jedzenia wymiocin. Ponadto oprawcy zmuszali ją do rozbierania się, po czym polewali zimną wodą. Za tym wszystkim stała jej najbliższa rodzina.

– Małżeństwo, które jest podejrzane o znęcanie się nad nieporadną seniorką przebywa w areszcie, a ich córka jest pod dozorem policji. Pokrzywdzona została przeniesiona w bezpieczne miejsce – zapewnia rzecznik.

Podczas policyjnego dochodzenia wyszło również na jaw, że schorowaną seniorkę zmuszano do spania w nieogrzewanym pomieszczeniu, w brudnej pościeli lub na podłodze w kuchni.

– Kobieta chodziła w odzieży zabrudzonej fekaliami, zniszczonej i nieadekwatnej do panujących warunków atmosferycznych. Nad śremianką znęcano się też psychicznie. Miała ona być znieważana słowami uznanymi powszechnie za obelżywe i poniżana – wyjaśnia Ewa Kasińska.

Małżeństwo Aneta i Sławomir S. zostali zatrzymani w miniony wtorek, 25 maja jako osoby podejrzane o znęcanie się. Następnego dnia, sąd zastosował wobec podejrzanych trzymiesięczny areszt. – Decyzją prokuratura pod dozorem policji jest 19-letnia córka wymienionych, która również jest podejrzana o znęcanie się nad seniorką. Młoda kobieta ma też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną – dodaje rzecznik.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie. Za znęcanie się nad osobą nieporadną kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Więcj szczegółów tej bulwersującej sprawy przeczytacie w najbliższym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...