15.6 C
Śrem
czwartek, 7 lipca, 2022
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościKultura śremska powróciła. Koncert DOKI
- reklama -spot_imgspot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Kultura śremska powróciła. Koncert DOKI

Koncert Doroty Józefiak w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego był pierwszym tego typu wydarzeniem po zdjęciu obostrzeń. Spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

W niedzielne popołudnie, 30 maja z Muzeum Śremskim zagrała Dorota Józefiak, która występuje pod pseudonimem DOKA. Koncert pod tytułem „Mów do mnie” związany był z promocją jej płyty.

Artystka piętnaście lat temu z zespołem Habari Njema nagrała płytę „Podróż”, którą można było usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych. Później wraz z mężem wyjechała do Irlandii. Cztery lata temu wróciła do kraju i stworzyła piętnaście autorskich kompozycji.

Płyta „Mów do mnie” stanowi opowieść z życia artystki. Jest bardzo osobista i poruszająca. Utwór „Trójkąt” opowiada o tym, jak DOKA poznawałam swojego męża. Jest też utwór, w którym mówi o jej utraconych dzieciach. Śpiewa o miłości do Boga, która nie przemija. Utwory, jakie pojawiły się na koncercie przeplatane były prywatnymi historiami i rozważaniami. Było zarówno sentymentalnie, jak i radośnie. Podczas wykonania piosenki „Totus tuus” artystce na scenie towarzyszyły trzy córki oraz mąż.

Organizatorem koncertu było Muzeum Śremskie oraz Śremski Ośrodek Kultury.

A to ciekawe