28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Śmiertelny wypadek. Nie żyje pasażer. Kierowca auta był pijany
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Śmiertelny wypadek. Nie żyje pasażer. Kierowca auta był pijany [FILM]

Kamera samochodowa zarejestrowała tragiczny wypadek, do którego doszło wczoraj wieczorem na trasie wojewódzkiej 432 za Zaniemyślem. Zginął pasażer nissana, kierowca auta był pijany.

28 maja po godzinie 20:30 służby ratownicze powiatu średzkiego otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie wojewódzkiej 432 na wysokości miejscowości Brzostek. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia dwóch aut. Jedna osoba miała znajdować się pod pojazdem.

Informacje te potwierdziły się. Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów stwierdzono, że w zderzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe. Jeden z nich po zderzeniu rolował i zatrzymał się w rowie, drugi na jezdni. Na miejscu już pracowała załoga pogotowia ratunkowego, która zajmowała się poszkodowanym z nissana, druga osoba – pasażer samochodu – 40-leteni mieszkaniec powiatu średzkiego już nie żył. Lekarz orzekł jego zgon.

W VW scirocco, który również brał udział w wypadku, podróżowały dwie osoby, nie wymagały one pomocy medycznej.

Z ustaleń średzkiej drogówki pracującej na miejscu tragicznego wypadku wynika, że doszło do niego na skutek nieudanego manewru wyprzedzania na podwójnej linii ciągłej.

Jak podaje średzka policja kierujący VW scirocco, mieszkaniec powiatu średzkiego podczas wyprzedzania pojazdu audi nie upewnił się co do tego, czy może manewr ten wykonać bezpiecznie. Nie zauważył, że wyprzedzany jest przez nissana. Doszło do zderzenia bocznego, po którym nissan wpadł w poślizg, a następnie do rowu, gdzie kilkukrotnie w powietrzu koziołkował. Właśnie finał tego zdarzenia zarejestrowała samochodowa kamera, a nagranie pojawiło się w sieci (data w rejestratorze jest błędna).

W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 40-letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Kierujący nissanem ponadto był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie stężenie alkoholu wynoszące 0,83 mg/l.

Działania służb na miejscu trwały niemal do godziny 2 w nocy. Na ten czas trasa wojewódzka na tym odcinku była zablokowana w obu kierunkach.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...