14.1 C
Śrem
wtorek, 19 października, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Odział dziecięcy i urologia wracają do pełni swojej działalności
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Odział dziecięcy i urologia wracają do pełni swojej działalności

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego, z dniem 31 maja w szpitalu zostaną zlikwidowane Oddziały Covidowe – poinformował prezes Michał Sobolewski. Co z pacjentami?

Zgodnie z decyzją wojewody, do poniedziałku, 31 maja mają zostać wygaszone odziały covidowe w Szpitalu Powiatowym w Śremie. – Aktualnie trwają przygotowania, organizacja i dezynfekcja pomieszczeń – informuje Michał Sobolewski. Prezes śremskiej placówki zapewnia, że trwają zmiany, tak by wszystkie oddziały w szpitalu wróciły do pracy w pełnym zakresie medycznym, tak jak to miało miejsce przed pandemią.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach uda się wszystkich pacjentów z oddziałów covidowych wypisać do domu. Od 1 czerwca odział dziecięcy i urologia wracają do pełni swojej działalności – dodaje Sobolewski

Przypomnijmy, że od ubiegłego roku Szpital Powiatowy w Śremie dysponował 58 miejscami dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Były one ulokowane na pierwszym piętrze szpitala. Ponadto na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przygotowano siedem łóżek tzw. obserwacyjnych. Cztery z nich nadal pozostaną do dyspozycji pacjentów z podejrzeniem Covid-19.

1 kwietnia dotychczasowy Oddział Rehabilitacji Neurologicznej przekształcony został w oddział dla chorych na Covid-19. Powstało tam 21 miejsc. Łącznie dla pacjentów z Covid-19 przeznaczono w śremskim szpitalu 79 miejsc.

– Od początku czerwca postaramy się organizacyjnie wrócić do sytuacji sprzed pandemii w naszym szpitalu. Nie oznacza to jednak, że pandemię mamy za sobą. Jest owszem istotne spowolnienie zachorowań, ale wciąż musimy być ostrożni – podkreśla prezes Sobolewski, odpowiadając na pytanie o możliwość powrotu odwiedzin. – W tej kwestii przepisy nie zostały jeszcze poluzowane – dodaje.

W ostatnim czasie Szpital Powiatowy w Śremie wzbogacił się o kilka wartościowych urządzeń. – Ministerstwo Zdrowia, na wniosek szpitala i z pozytywną opinią wojewody, zgodziło się sfinansować zakup nowoczesnego rentgena. Jest to urządzenie mobilne i cyfrowe, które posłuży nawet najmłodszym pacjentom. Przyjedzie do każdej sali – zapewnia prezes. Koszt zakupu tego specjalistycznego sprzętu to ponad 600 tys. zł.

Odział dziecięcy i urologia wracają do pełni swojej działalności

Ponadto placówka została wyposażona w sensor podczerwieni, który mierzy temperaturę osobom wchodzącym do budynku, a także sprawdza czy pacjenci mają prawidłowo założone maseczki. – Do szpitala dostarczono również 16 kardiomonitorów oraz respirator, które przekazała Agencja Rezerw Materiałowych. Wartość tych urządzeń to 380 tys. zł – dodaje Michał Sobolewski.

Odział dziecięcy i urologia wracają do pełni swojej działalności

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Zginęły dwie osoby. Sprawca wypadku nie przyznaje się do winy

Do śmiertelnego wypadku doszło 29 lipca. Zginęły w nim dwie osoby w wieku 24 i 43 lat. Prokuratura sformułowała zarzut przeciwko 48-letniemu kierującemu dostawczym...

Wygrali mimo osłabienia

Przed sobotnim meczem trener Hubert Sciak był pełen obaw, bo do Rawicza śremski zespół udał się bez kilku zawodników. Sporo rotacji w składzie Od kilku kolejek...

NFM Orkiestra Leopoldinum w Muzeum Śremskim

W sobotę, 30 października w śremskim muzeum wystąpi NFM Orkiestra Leopoldinum. - W ciągu czterdziestu lat swej działalności NFM Orkiestra Leopoldinum osiągnęła znaczącą pozycję...