17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Od piątku znów pójdziemy do restauracji i na siłownię
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Od piątku znów pójdziemy do restauracji i na siłownię

Po ponad półrocznej przerwie, od piątku, 28 maja znów będziemy mogli pójść do restauracji. Ta sama sytuacja dotyczy siłowni i klubów fitness.

Od 24 października ubiegłego roku restauracje i branża fitness były oficjalnie zamknięte. Restauracje mogły jedynie serwować dania na wynos. Ta sytuacja miała trwać kilka tygodni, przeciągnęła się jednak do końca maja. Dopiero od najbliższego piątku, 28 maja, w reżimie sanitarnym, znów mogą przyjmować klientów.

Zgodnie z wytycznymi GIS restauracje znów będą otwarte dla gości. Posiłki będzie można spożywać wewnątrz lokalu. Jednak z uwzględnieniem maksymalnego obłożenia 50 proc. Ponadto musi zostać zachowany bezpieczny dystans między stolikami. Przypomnijmy, że od 15 maja klienci restauracji mogą być goszczeni w ogródkach. Z tej możliwości skorzystało wiele osób.

Czytaj także: Wracają zajęcia dla seniorów

Również od 28 maja dozwolone będzie uprawianie sportu na siłowniach i w klubach fitness z limitem 1 osoby na 15 m kw. Ponadto dozwolone będzie uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach: obiekty dostępne będą dla wszystkich. Musi być jednak zachowane maksymalne obłożenie do 50 proc.

Śremski Sport już szykuje się na przyjęcie klientów. Znane są już także dopuszczalne limity:

  • baseny (max 100 osób),
  • sauny (max 8 os.),
  • siłownia (max 12 os.),
  • zajęcia fitness (sala duża max 12 os., spinning 8 os., mała 6 os.),
  • sporty walki (max 13 os.),
  • bowling (max 13 os.),
  • hala sportowa (max 40 os.),
  • squash.

Wkrótce powinniśmy również poznać kolejne decyzje premiera i ministra zdrowia dotyczące luzowania kolejnych obostrzeń. Możemy spodziewać się zmian dotyczących limitów osób na metr kwadratowy w galeriach handlowych, obiektach sportowych i kultu religijnego.

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...