9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Policja rozwiesza nekrologi. Nietypowe działania mundurowych
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Policja rozwiesza nekrologi. Nietypowe działania mundurowych

Policjanci rozwieszają nekrologi. W ten sposób policja apeluje do seniorów o zachowanie ostrożności.

Kiedy nie skutkują apele, komunikaty czy przekaz medialny trzeba znaleźć inny sposób, aby ostrzec seniorów przed działaniami oszustów. Tym razem policja zdecydowała się zaapelować do starszych osób poprzez… nekrologi.

W ostatnim czasie, na terenie województwa mnożą się przypadki oszustw na seniorach metodami „na policjanta”, „na wnuczka” czy „na Pocztę Polską”. Nie trzeba szukać daleko, w ostatnich dniach metodą „na policjanta” oszukano mieszkankę powiatu kościańskiego.

Stąd pomysł, który może wydawać się… ekstrawagancki, ale być może to jest ta jedyna i właściwa droga, aby dotrzeć z przekazem do osób starszych.

„Szanowni Państwo pamiętajcie, że Policja nigdy nie będzie chciała żebyście przekazywali swoje pieniądze czy kosztowności. Wielkopolska Policja apeluje – nigdy nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych, pod żadnym pozorem nie pobierajcie gotówki z banku i nie przekazujcie ich nieznanym osobom. To przestępcy czyhający na wasze pieniądze!” – apelują mundurowi z Wielkopolski.

Policjanci zalecają, aby w takich sytuacjach niezwłocznie powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. „Tylko szybka reakcja i Wasza czujność może przyczynić się do zatrzymania oszustów. A co najważniejsze nie dopuścić do tego, żeby kolejne osoby zostały oszukane i straciły oszczędności swojego życia” – dodają.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...