17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Na sygnale Nie skorzystali z propozycji gminy. Wandalami zajmie się policja
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nie skorzystali z propozycji gminy. Wandalami zajmie się policja

Wracamy do tematu opisywanego na łamach Tygodnia w dniu 19 maja. Para wandali, która zniszczyła kwiaty na moście nad Wartą, nie skorzystała z oferty śremskich władz.

Gmina Śrem w mediach społecznościowych zaapelowała do nieznanego mężczyzny, którego „popis” dla wybranki serca zarejestrował miejski monitoring. Z niewiadomych przyczyn mężczyzna ten „prezentował swoje umiejętności, wyrywając i wrzucając do Warty kilkanaście sadzonek kwiatów”.

Czytaj także: Chciał zaimponować wybrance… wyrywając kwiaty z donic

Burmistrz daleki był od karania wandali, zamiast tego preferował polubowne rozwiązanie i prace społeczne dla pary. To pod jednym warunkiem, że ta stawi się do UM w Śremie do 24 maja. Termin ten nie został dotrzymany.

– Dziś podpisałem dokumenty, by wraz z całym materiałem dowodowym w postaci nagrań z monitoringu przekazać policji do dalszego prowadzenia postępowania w tej sprawie – mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Tym samym teraz sprawą zajmą się organy ścigania. Parze, która dopuściła się aktu wandalizmu może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi na sprawcę może zostać nałożona grzywna lub też kara pozbawienia wolności do 1 roku włącznie.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...