18 C
Śrem
niedziela, 25 września, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
Swiper demo
Strona głównaAktualnościNa sygnaleNie skorzystali z propozycji gminy. Wandalami zajmie się policja

Nie skorzystali z propozycji gminy. Wandalami zajmie się policja

Wracamy do tematu opisywanego na łamach Tygodnia w dniu 19 maja. Para wandali, która zniszczyła kwiaty na moście nad Wartą, nie skorzystała z oferty śremskich władz.

Gmina Śrem w mediach społecznościowych zaapelowała do nieznanego mężczyzny, którego „popis” dla wybranki serca zarejestrował miejski monitoring. Z niewiadomych przyczyn mężczyzna ten „prezentował swoje umiejętności, wyrywając i wrzucając do Warty kilkanaście sadzonek kwiatów”.

Czytaj także: Chciał zaimponować wybrance… wyrywając kwiaty z donic

Burmistrz daleki był od karania wandali, zamiast tego preferował polubowne rozwiązanie i prace społeczne dla pary. To pod jednym warunkiem, że ta stawi się do UM w Śremie do 24 maja. Termin ten nie został dotrzymany.

– Dziś podpisałem dokumenty, by wraz z całym materiałem dowodowym w postaci nagrań z monitoringu przekazać policji do dalszego prowadzenia postępowania w tej sprawie – mówi Adam Lewandowski, burmistrz Śremu.

Tym samym teraz sprawą zajmą się organy ścigania. Parze, która dopuściła się aktu wandalizmu może grozić od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi na sprawcę może zostać nałożona grzywna lub też kara pozbawienia wolności do 1 roku włącznie.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

Materiał Partnera

Pompa ciepła czy folie grzewcze? Które rozwiązanie sprawdza się lepiej?

Każdy, kto planuje budowę nowego lub remont istniejącego budynku mieszkalnego, staje przed dylematem – jaki rodzaj ogrzewania wybrać? Dziś skupimy się na dwóch niekonwencjonalnych...

Agencja marketingowa KT24.agency

Potwierdza to ich bogate portfolio – współpracowały z nimi znane wszystkim śremianom firmy takie jak: KT-24 – dystrybutor urządzeń do domu, ogrodu i warsztatu,...