15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Śrem Nowa prezes śremskiego banku
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Nowa prezes śremskiego banku

Magdalena Starkiewicz została 5 maja powołana przez Radę Nadzorczą śremskiego Spółdzielczego Banku Ludowego im. ks. Piotra Wawrzyniaka na funkcję prezesa banku.

Okazją do spotkania prezes banku z burmistrzem Śremu Adamem Lewandowskim było posiedzenie Społecznego Komitetu Renowacji Figur, które odbyło się w śremskim ratuszu 25 maja br.

Dotychczasowy prezes banku Paweł Fabisiak, który od początku jest członkiem społecznego komitetu, na posiedzenie komitetu przyszedł ze swoją następczynią Magdaleną Starkiewicz. Nowa pani prezes zadeklarowała swój aktywny udział w komitecie, który za swój cel działania ma renowację zabytkowych figur maryjnych i krzyży wotywnych rozmieszczonych na terenie gminy Śrem.

Magdalena Starkiewicz, przestawiając się, powiedziała, że jest śremianką od urodzenia, mężatką i matką dwojga dzieci, piętnastoletniej córki i dwudziestojednoletniego syna. W śremskim banku spółdzielczym pracuje od 2007 roku, wcześniej przez 10 lat także pracowała w bankowości spółdzielczej. Od 2018 roku zasiada w zarządzie śremskiego banku. W lutym 2020 roku rada nadzorcza zdecydowała o wszczęciu procedury wyboru Magdaleny Starkiewicz na funkcję prezesa banku. W tym celu przekazano stosowne dokumenty do Komisji Nadzoru Finansowego, która po roku zaopiniowała jej kandydaturę pozytywnie. W tej sytuacji powołanie jej na funkcję prezesa banku 5 maja br. było już tylko formalnością.

Dotychczasowy prezes Paweł Fabisiak przeszedł na zasłużoną emeryturę po 42 latach nieprzerwanej pracy w banku spółdzielczym w Śremie, z czego ostatnie 29 lat pełnił funkcję prezesa banku.

Burmistrz Adam Lewandowski podziękował Pawłowi Fabisiakowi za długoletnią owocną współpracę i wręczył mu album z fotografiami Bazyliki św. Piotra w Rzymie, a nowej pani prezes życzył równie udanej współpracy i obdarował ją pakietem promocyjnym gminy.

Podczas posiedzenia społecznego komitetu pod przewodnictwem Marii Stefaniak, zdecydowano, że w tym roku renowacji poddana zostanie figura Matki Boskiej stojąca na rondzie w Psarskiem.

A to ciekawe

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...

Na crossie bez kasku. Nieprzytomny motocyklista w szpitalu

Około godziny 15.30 policja oraz pogotowie ratunkowe zostały powiadomione o wypadku na motocyklu typu cross. Doszło do niego w trudno dostępnym terenie za wałami...

QuaRunTina – trzecia wystawa prac Matyldy Lepieszy

Wystawę prac pod nazwą QuaRunTina, w znacznej części są to grafiki i rysunki piórkiem, będzie można oglądać w salach wystawowych naszej biblioteki do 1...