16.2 C
Śrem
piątek, 20 maja, 2022

Strona główna Aktualności Śrem W Psarskiem powstała łąka kwietna
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

W Psarskiem powstała łąka kwietna

Kilka dni temu obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. W związku z tym w Psarskiem podjęto ciekawą inicjatywę. Na jednym ze skwerów założono łąkę kwietną. Za pomysłem stoi Dorota Witczak. Kto jeszcze włączył się do akcji?

W sobotni poranek 22 maja, w starej części wsi Psarskie, w miejscu znanym i lubianym przez okoliczne psy, została wysiana łąka kwietna.

– Nie było to wcale prostym zadaniem, ponieważ teren wymagał odpowiedniego przygotowania, któremu radę dał dopiero specjalistyczny sprzęt. Dzięki uprzejmości firmy „Ogrody Grzywaczyk Pracownia Kształtowania Krajobrazu” udało się odpowiednio przygotować podłoże, na którym wysiany został „Pszczeli pożytek” pozyskany z urzędu miasta Śrem i nasiona łąki kwietnej – wyjaśnia Dorota Witczak, inicjatorka akcji.

Akcję koordynował sołtys Łukasz Brzeziński, który aktywnie włączył się w prace ziemne. – Na koniec miejsce zostało oznaczone specjalną tabliczką „Łąka kwietna” wykonaną w pracowni Yahóvka. Bardzo ucieszył nas deszcz, który zaczął padać w ostatnich minutach prac, to dobry znak wróżący powodzenie całemu przedsięwzięciu – dodaje pani Dorota.

Czytaj także: W Psarskiem powstało pole minowe

Dorota Witczak była również inicjatorką marcowej akcji „Psia kupa”. Wówczas na jednym ze skwerów w Psarskiem postało pole minowe.

Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Motocyklem wbił się pod samochód. Trafił do szpitala

Dziś to już drugie zdarzenie na tym odcinku drogi wojewódzkiej. Wcześniej na centrum ogrodniczego zderzyły się dwa pojazdy. Teraz do niego doszło na wysokości...

Sikorskiego. Zderzenie dwóch aut na prostej

Służby informacje o zderzeniu pojazdów otrzymały około godziny 9.30. Ze zgłoszenia wynikało, że na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 310 w Psarskiem doszło do zderzenia...

Zaproszenie na Książkę z autografem – The Wind Of Change

Muzeum Śremskie wraca z cyklem spotkań z autorami książek. – Wracamy w nieco zmienionej formule i w nowej, atrakcyjnej formie – zapewniają organizatorzy. Pierwsze wydarzenie...