14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Jak przebiega kłopotliwy dla kierowców remont przepustu?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Jak przebiega kłopotliwy dla kierowców remont przepustu?

Od 2 tygodnia maja trwają prace remontowe na trasie Śrem – Jerka. Remont daje się we znaki kierowcom, którzy muszą nadkładać kilometrów. Sprawdziliśmy, jak przebiegają prace w Łuszkowie.

Po dawnym przepuście nie ma już śladu. Tak można podsumować aktualny stan robót drogowych w Łuszkowie na trasie wojewódzkie 434, gdzie znajdował się mostek. Całość została już zdjęta i odsłania płynący kanał dochodzący do Jeziora Zbęchy.

Zauważyć można także, że pracownicy postanowili wykorzystać jeden z elementów starego przepustu i wykonali z niego swoistą kładkę, aby „suchą stopą” móc dostać się na drugą stronę drogi.

Inwestycja niestety daje się we znaki kierowcom. Objazd wyznaczony przez WZDW nakłada na nich dodatkowe 50 km objazdu drogami przez Dolsk i Kunowo, a dalej do Jerki. Osobówki mogą wybrać alternatywne trasy dojazdu, np. mniej uczęszczane drogi polne, lecz tranzyt z takiego rozwiązania nie może skorzystać.

WZDW remont w Łuszkowie
Proponowany przez WZDW objazd nakłada na kierujących około 50 km dłuższą trasę.

Planowany remont ma zakończyć się w połowie sierpnia.

Chociaż trasa jest przejrzyście oznakowana, to nadal kierowcy jadą na pamięć i w Łuszkowie spotykają się z blokadą drogi.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...