9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Oszukał firmę na 200 tys. zł. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Oszukał firmę na 200 tys. zł. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym

32-latek z Dolnego Śląska aresztowany został na 3 miesiące. 3 kolejne osoby dodatkowo usłyszały zarzut paserstwa wózków widłowych o wartości ok 200 tys. zł.

32-letni mieszkaniec Dolnego Śląska podszywając się pod firmę, w której miał pracować, skontaktował się z przedsiębiorstwem wynajmującym m.in. wózki widłowe. Wyraził chęć długoterminowego wynajmu tego rodzaju sprzętu.

Zawarł z firmą umowę, a wózki widłowe zostały dostarczone w ustalone miejsce przekazania i odebrane za pokwitowaniem.

Pieniędzy za wynajem jednak nie było. Zaskoczony tym faktem wynajmujący skontaktował się z firmą, pod którą podszył się 32-latek i wszystko stało się jasne. Ktoś nieuprawniony podszył się pod firmę i dokonał transakcji.

O sprawie natychmiast zostali poinformowani policjanci z Komisariatu Policji w Kórniku, którzy przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu ustalili oszusta.

Oszustem okazał się 32-latek, który zatrzymany na terenie Wrocławia.

Jak się okazało wyłudzone wózki widłowe zdążył już sprzedać po okazyjnej cenie. Policja ustaliła nowych właścicieli wózków, którzy musieli wiedzieć, że maszyny pochodzą z nielegalnego źródła. Wszyscy usłyszeli zarzuty paserstwa. Wózki widłowe zostały odzyskane i wróciły do prawowitego właściciela.

Wobec 32-latka, który dokonał oszustwa, a także działał w warunkach recydywy, dodatkowo przebywając na warunkowym zwolnieniu z odbywania kary pozbawienia wolności za rozbój, sąd zastosował karę aresztu tymczasowego.

Śledczy ustalili, że 32-latek ma na swoim koncie podobną transakcję przeprowadzoną na terenie Dolnego Śląska. W związku z tym faktem Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej wystąpiła o przejęcie sprawy do dalszego prowadzenia w ramach jednego śledztwa – przekazuje Iwona Leszczyńska z wielkopolskiej policji.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...