24.7 C
Śrem
środa, 17 sierpnia, 2022
Swiper demo
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Strona głównaAktualnościBrodnicaBędą pieniądze, będzie remont chodnika w Manieczkach
- reklama -spot_img
- reklama -spot_img
- reklama -spot_imgspot_img
spot_img

Będą pieniądze, będzie remont chodnika w Manieczkach

Od lat gmina Brodnica stara się o remont ciągu pieszego w Manieczkach wzdłuż drogi wojewódzkiej 310. W końcu te plany mogą się ziścić. Jak nie w tym roku, to w przyszłym.

Chodnik w Manieczkach wzdłuż drogi wojewódzkiej wymaga pilnego remontu nie od dziś. Niemniej zawsze dla WZDW, zarządcy terenu były inwestycje pilniejsze. Co roku gminne władze w Brodnicy kontaktowały się z Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu i apelowały o pilne przeprowadzenie tej inwestycji. Co roku spotykali się z odmowną decyzją.

Także w tym roku gmina musi obejść się smakiem. Niemniej pojawiło się światełko w tunelu. WZDW w odpowiedzi na kolejne w tej sprawie pismo urzędników zaznacza, że na obecną chwilę nie posiada środków finansowych na zrealizowanie inwestycji, ale jeśli takowe się pojawią w tym roku, to rozważana jest taka możliwość.

Jeśli nie, to WZDW obiecuje, że do tematu wróci w roku przyszłym, w którym zadanie remontu ciągu pieszego w Manieczkach zostanie wprowadzone do planu inwestycyjnego.

Michał Czubak
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe