9.5 C
Śrem
poniedziałek, 18 października, 2021
Strona główna Kultura Dni Śremu nie będzie! Co w zamian?
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Dni Śremu nie będzie! Co w zamian?

Podobnie, jak w roku ubiegłym święto naszego miasta nie odbędzie się. Szkoda, bo co roku impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko Śremu, ale także okolic. Niestety pandemia wciąż zbiera swoje żniwo. Jednak organizatorzy zapowiadają, że mimo wszystko lato w Śremie będzie ciekawe, intensywne i różnorodne.

– Szanując i dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców decyzją włodarza Śremu święto naszego miasta nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że ośrodek kultury, który razem z gminą był organizatorem tego wydarzenia nie podejmie się realizacji mniejszych form kulturalnych. W tym roku pod hasłem „Bezpieczne lato z ŚOK” odbędzie się wiele letnich działań skierowanych zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych – wyjaśnia dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury Anna Szmyt – Baranowska.

Zapytaliśmy dyrektor ŚOK cóż takiego pojawi się w ich letniej ofercie. – Będzie edukacyjnie, tanecznie, kreatywnie, smacznie i twórczo. Pojawi się też szansa na przepracowanie emocji. W okresie lipiec – sierpień od poniedziałku do piątku odbywać się będą zajęcia dla mieszkańców gminy Śrem w każdym wieku. Wśród propozycji między innymi laboraki, warsztaty kreatywne, nauka gry na ukulele, Akademia Mamy Taty i Malucha, warsztaty breakdance, graffiti, biznesiaki, ceramika, makrama, warsztaty kulinarne, Melody, practical english, utubersi, survival kids, akademia myślenia wizualnego oraz warsztaty o emocjach. Pojawią się także taneczne spotkania dla kobiet pod nazwą „Women Rise”, joga i warsztaty uważności – mówi Anna Szmyt – Baranowska.

Należy dodać, że w miesiącach letnich zagospodarowane zostaną także soboty i niedziele. – W soboty planujemy zorganizować kolejne spotkanie z cyklu „Biesiada seniorska” oraz drugą edycję imprezy „Muzyka z głośnika”. W niedzielę natomiast zaprosimy całe rodziny na spektakle i animacje – opowiada dyrektor. Sierpień z kolei przyniesie nam powrót do „Muzycznych piątków nad Wartą”. – Przed nami cztery sierpniowe muzyczne wieczory w naszym ogrodzie. Już dziś serdecznie na nie zapraszam – mówi Anna Szmyt – Baranowska.

Wszystkie letnie wydarzenia odbywać się będą na terenie ośrodka kultury. Zagospodarowany zostanie zarówno przepiękny ogród, jak i budynek.

-Nasza wakacyjna oferta będzie charakteryzowała się różnorodnością pod względem proponowanej tematyki warsztatów. Nie zawiedziemy organizacją i jakością świadczonych usług. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni, profesjonalni instruktorzy. Ponadto, co jest bardzo ważne w dobie panującej pandemii, przestrzegać będziemy protokołu sanitarnego i zachowamy wszystkie standardy bezpieczeństwa. Bezpieczne lato z ŚOK zobowiązuje! – mówi na zakończenie naszej rozmowy dyrektor ośrodka kultury.

Zapowiada się obfitujące w ofertę kulturalną lato. Tylko korzystać!

Źródłofot. ŚOK

A to ciekawe

Autobus stanął w płomieniach. Nocna akcja strażaków

Nocą, kilka minut po godzinie 3, straż pożarna została powiadomiona o pożarze autobusu jak się później okazało na ul. Włókniarzy w Śremie. Zgłoszenie było...

Uwijali się, jak w ukropie. Zamenhofa już otwarta

W czwartek 7 października rozpoczął się remont ul. Zamenhofa w Śremie. Natomiast już w piątek 15 października w godzinach wieczornych z ulicy zniknęła większość...

30-lecie Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong

Cykl koncertów inauguruje obchody 30. rocznicy Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Śremsong, którego finałem będzie koncert jubileuszowy w maju 2022 roku. Organizatorem koncertów jest Janusz...