0.1 C
Śrem
poniedziałek, 6 grudnia, 2021
Strona główna Aktualności Na sygnale Przebił oponę, wyczekał na dogodny moment i okradł
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Przebił oponę, wyczekał na dogodny moment i okradł

39-letni obywatel Gruzji metodą „na koło” okradł mieszkańca Kościana. Złodziej w taki sam lub podobny sposób dokonał jeszcze kilku innych kradzieży.

Pod koniec kwietnia warszawska policja zatrzymała 39-letniego obywatela Gruzji, który poszukiwany był do sprawy kradzieży laptopa i dwóch pendrive’ów na szkodę mieszkańca Kościana. Do kradzieży doszło w połowie lutego na jednej z myjni samochodowych w Śremie. Straty mieszkańca Kościana wyniosły 5 tys. zł.

– Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna przejeżdżał przez Śrem i około godz. 13.50 zatrzymał się na terenie myjni samochodowej, aby wymienić koło. W trakcie wymiany koła mieszkaniec Kościana był tak skoncentrowany na tej czynności, że nie zauważył, jak z drugiej strony auta ktoś ostrożnie się skradał i podszedł do tylnych drzwi samochodu, otworzył je i zabrał torbę z laptopem oraz dwa pendrive’y. Następnie złodziej nie domknął drzwi, aby nie robić hałasu i niezauważony przez pokrzywdzonego uciekł – informuje podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Śremscy kryminalni wytypowali sprawcę kradzieży, który wcześniej przebił oponę w aucie mieszkańca Kościana i jechał za nim, czekają na dogodną sytuację do dokonania rabunku.

39-latek jest notowany przez Policję w różnych regionach kraju, gdzie działał w taki sam bądź podobny sposób i dokonywał kradzieży pieniędzy z samochodów.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

IV Kiermasz Bożonarodzeniowy w Brodnicy już za nami

5 grudnia w Brodnicy, przed Urzędem Gminy w Brodnicy odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. To już czwarta edycja kiermaszu, który rok rocznie cieszy cię sporym...

IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Alert pogodowy dla powiatu śremskiego wydany został dzisiejszego dnia. W nim IMGW ostrzega przed oblodzeniem, które mogą wystąpić na drogach oraz chodnikach. Komunikat pogodowy...

CERT ostrzega. Uważajcie na oszustów grasujących w sieci

Wielu z nas zamieniło tradycyjne zakupy przedświąteczne na zakupy w sieci. Wiedzą o tym także przestępcy, którzy próbują wykorzystać tę sytuację i oszukać niczego...