17.7 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Sport Goście życzyli celnych strzałów
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Goście życzyli celnych strzałów

W sobotę oficjalnie otwarte zostało Centrum Szkolenia Mistrzów Łuczniczych w Śremie. Przybyli na uroczystość goście życzyli włodarzom celnych strzałów i sami także mieli okazję naciągnąć łuki i wypróbować nowe tory.

Łucznictwo to kolejna dyscyplina sportowa, którą mogą uprawiać mieszkańcy Śremu i okolic. Pomysł powstania nowej sekcji zrodził się w głowie Stefana Bartkowiaka, który w październiku ubiegłego roku zaczął wdrażać swój projekt w życie.

Rozpoczęło się niewinnie, bo od wypadu rowerowego, kiedy Stefan poczuł zew młodości i wspomniał mimochodem o łucznictwie – mówi Piotr Milicki, prezes Śremskiego Klubu Przyjaciół Petanque „Buler”, który swoją działalność rozszerzył o sekcję łuczniczą. – Od słowa do słowa i zaczęliśmy działać. Czynem społecznym doszliśmy do tego, co teraz aktualnie państwo widzicie i cieszymy się, że możemy oficjalnie otworzyć tory – dodał.

Te powstały w błyskawicznym tempie, po długich przygotowaniach i wielu wykonanych pracach za budynkiem obiektu Śremskiego Sportu.

Początki nie były łatwe – wspomina Stefan Bartkowiak. – Kiedy po raz pierwszy przedstawiłem prezesowi Danielowi Cicharskiemu pomysł na nową inicjatywę sportową i gdy dowiedział się, że chodzi o łucznictwo jego odpowiedź była krótka: „nie!”. Bał się chyba, że ludzie będą chodzić ze strzałami w plecach. Parę dni później spotkaliśmy się. Wytłumaczyłem ideę i po chwili nie miał już nic przeciw. Mieliśmy zielone światło, a prezes powiedział: „działajcie i dbajcie”. Teraz, pół roku później otwieramy tory i jesteśmy wdzięczni wszystkim tym osobom i darczyńcom, którzy się do tego przyczynili. Bez nich nic byśmy nie zdziałali – dodał.

Jak to zwykle ma miejsce podczas otwarć nie zabraknąć tortu, a także przemówień licznie zaproszonych gości.

Cieszymy się, że mamy w Śremie takich pozytywnych wariatów, którzy potrafią coś nowego wymyślić, a potem zrealizować – powiedział wicestarosta Piotr Ruta. – Trzymamy kciuki i będziemy się starali wspierać i pomagać choć pewnie zawsze nasze możliwości będą zawsze mniejsze niż wasze oczekiwania. Życzymy sukcesów i celnych strzałów – dodał.

Z kolei wiceburmistrz Bartosz Żeleźny powiedział: – Włożyliście ogrom pracy, aby to miejsce powstało, ale zapewne zdajecie sobie też sprawę, że przed wami jeszcze więcej pracy, aby to miejsce utrzymać i rozwijać działalność. Gratuluję i życzę Wam, abyśmy doczekali się wśród Was przyszłych uczestników olimpiady. Jesteśmy z Wami i choć klubów w naszej gminie jest bardzo duże, które liczą na pomoc gminy to będziemy się starali wspierać.

Poprzedni artykułSpacerkiem po „oczko”
Następny artykułCo sądzisz o Warcie Śrem?

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...