15.1 C
Śrem
czwartek, 21 października, 2021
Strona główna Aktualności Covid-19 – rehabilitacja dla rolników
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Covid-19 – rehabilitacja dla rolników

KRUS przygotował pakiet usług rehabilitacyjnych dla rolników, którzy przechorowali Covid-19. Uzyskają oni pomoc w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu i Szklarskiej Porębie.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że opracowała nowy profil rehabilitacji, który skierowany jest do rolników – ozdrowieńców, po przebytej chorobie COVID-19. Rehabilitacja realizowana będzie w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu i Szklarskiej Porębie.

Turnusy rehabilitacyjne odbywać się będą w trybie stacjonarnym, całodobowym i potrwają 21 dni. Z tej formy rekonwalescencji skorzystać będą mogli rolnicy w wieku aktywności zawodowej, którzy przeszli Covid-19.

Koszty pobytu rolnika w centrum rehabilitacji zostaną w całości pokryte przez Fundusz Prewencji i Rehabilitacji. Wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą, musi zostać wystawiony przez lekarza POZ lub lekarza specjalistę.

Przed wystawieniem wniosku wskazane jest wykonanie badań diagnostycznych, RTG lub TK płuc, USG narządów jamy brzusznej, spirometrię, EKG, morfologię i koagulopatię lub innych indywidualnie dobranych do konkretnego przypadku. Natomiast wypełniony wniosek należy złożyć w najbliższej jednostce organizacyjnej KRUS.

Szczegółowe informację można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Śremie pod nr tel. 61 283 78 69 lub 61 282 27 20 albo w OR KRUS w Poznaniu pod nr tel. 61 852 50 13.

Oprac. DG

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Śrem pamięta o rozstrzelanych 20.10.1939r.

20 października 1939 roku odbyły się pierwsze masowe, publiczne egzekucje dokonane w ramach Operacji Tannenberg. Wówczas, na oczach innych mieszkańców, również dzieci, bestialsko zamordowanych...

Derby zasłużenie dla KSGB

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po „samobóju” Stanisława Kiela, który interweniował na tyle pechowo, że...

Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi?! – zaproszenie na wykład

W środę, 27 października warto zajrzeć do muzeum, na ten dzień bowiem zaplanowano wykład pod ciekawym tytułem „Dlaczego warto pomyśleć zanim coś się zrobi”....