17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Covid-19 – rehabilitacja dla rolników
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Covid-19 – rehabilitacja dla rolników

KRUS przygotował pakiet usług rehabilitacyjnych dla rolników, którzy przechorowali Covid-19. Uzyskają oni pomoc w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu i Szklarskiej Porębie.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że opracowała nowy profil rehabilitacji, który skierowany jest do rolników – ozdrowieńców, po przebytej chorobie COVID-19. Rehabilitacja realizowana będzie w Centrach Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu i Szklarskiej Porębie.

Turnusy rehabilitacyjne odbywać się będą w trybie stacjonarnym, całodobowym i potrwają 21 dni. Z tej formy rekonwalescencji skorzystać będą mogli rolnicy w wieku aktywności zawodowej, którzy przeszli Covid-19.

Koszty pobytu rolnika w centrum rehabilitacji zostaną w całości pokryte przez Fundusz Prewencji i Rehabilitacji. Wniosek o skierowanie na rehabilitację leczniczą, musi zostać wystawiony przez lekarza POZ lub lekarza specjalistę.

Przed wystawieniem wniosku wskazane jest wykonanie badań diagnostycznych, RTG lub TK płuc, USG narządów jamy brzusznej, spirometrię, EKG, morfologię i koagulopatię lub innych indywidualnie dobranych do konkretnego przypadku. Natomiast wypełniony wniosek należy złożyć w najbliższej jednostce organizacyjnej KRUS.

Szczegółowe informację można uzyskać w Placówce Terenowej KRUS w Śremie pod nr tel. 61 283 78 69 lub 61 282 27 20 albo w OR KRUS w Poznaniu pod nr tel. 61 852 50 13.

Oprac. DG

Źródłofot.pixabay
Dominika Górna
Dziennikarz, politolog i kibic speedwaya

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...