28.9 C
Śrem
sobota, 19 czerwca, 2021
Strona główna Aktualności Rozpoznajesz go? Policja prosi o pomoc
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Rozpoznajesz go? Policja prosi o pomoc

Wielkopolska policja zwraca się do mieszkańców z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny widocznego na policyjnych materiałach. W ten sposób próbują ustalić tożsamość zmarłego.

Ciało mężczyzny odkryto 16 stycznia na terenie jednej z posesji w Kłodzie w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie było żadnych dokumentów.

Mężczyzna ubrany był w ciemną kurtkę, spodnie jeansowe z przełożonym przez szlufki jasnozielonym paskiem, bluzę koloru niebieskiego z napisem „Enea Cup”, buty koloru brązowego typu trekkingowego marki HI-TEC, czapkę zimową koloru czarnego z białym paskiem wokół głowy, rękawice koloru czarnego.

Przy ciele znaleziono też granatową torbę podróżną z białymi wstawkami z napisem „BUT Spółka Akcyjna”. W środku znajdowały się ubrania i podstawowe kosmetyki.

Czytaj także: Ciało w wodzie. Strażacy wydobyli topielca

Po pięciu miesiącach od odnalezienia zwłok policjanci nadal nie ustalili kim jest mężczyzna. Zdecydowali się na cyfrową rekonstrukcję twarzy denata i podanie informacji do publicznej wiadomości.

– Po wykonaniu wielu czynności identyfikacyjnych, w tym rozesłaniu do innych jednostek policji wizerunku mężczyzny zarejestrowanego na zapisach monitoringów, policjanci w trakcie prowadzonego postępowania zwrócili się do Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji Komendy Głównej Policji o wykonanie retuszu rekonstrukcyjnego zdjęć z przeprowadzonych oględzin zwłok – wyjaśnia Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

Policjanci proszą wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub znają jego tożsamość – o kontakt w godzinach od 7.30 do 15.30 z sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP w Lesznie pod nr telefonu 47 77 31 600 lub policjantem prowadzącym postępowanie mł. asp. Tomaszem Sterną pod numerem 47 77 31 699.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Śremskie Wodociągi ograniczają ciśnienie wody. Wszystko przez wysokie temperatury

Wysokie temperatury, jakie od kilku dni utrzymują się, sprawiły, że zwiększyło się zapotrzebowanie na wodę. W niektórych gminach zdecydowano się na wprowadzenie ograniczeń, by...

Eko lekcja w Pyszącej

Upalne sobotnie przedpołudnie dzieci z Pyszącej spędziły bardzo aktywnie. Dzięki zaangażowaniu członków stowarzyszenia „Pysząca - Razem i dla Wszystkich” udało się zorganizować dla najmłodszych...

Upalne „Męskie Muzykowanie” w Konwikcie

Witając zebranych w imieniu organizatorów koncertu - Burmistrza Śremu i śremskiego OPS, Joanna Szymoniak już na wstępie zaznaczyła, że jest to koncert niezwykły, bo...