14.8 C
Śrem
sobota, 21 maja, 2022

Strona główna Aktualności Na sygnale Wezwali straż... do szerszenia, który okazał się być czymś zupełnie innym
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Wezwali straż… do szerszenia, który okazał się być czymś zupełnie innym

Służba nie drużba – powiadają. I jak wpada zgłoszenie, to trzeba jechać. Bez względu na to, jakiego rodzaju jest to zgłoszenie. To z wczorajszego wieczoru było… co najmniej nietypowe.

Operatorzy numeru alarmowego nie raz i nie dwa zaskakiwali i przyjmowali zgłoszenia, a następnie dysponowali służby ratownicze, gdzie nie powinno mieć to miejsca. Podobnie było wczoraj w godzinach wieczornych, kiedy to dwa zastępy śremskiej straży pożarnej zostały zadysponowane przez operatora numeru alarmowego do… szerszenia. Dodajmy jednego szerszenia latającego po pokoju. A to dopiero początek hecy!

Machina ruszyła. Alarm został podniesiony, a że było już po godzinie 22, to było nie tylko widać, ale i słychać syreny alarmowe śremskiej straży. Cóż poradzić. I chociaż strażacy z JRG Śrem też się dziwili na co jadą, takie zgłoszenie otrzymali, trzeba ratować życie w zagrożeniu.

Strażacy pojechali pod wskazany w zgłoszeniu adres. Odpowiednio się zabezpieczyli – wiadomo, z szerszeniem nie ma żartów i poszli ratować domowników z opresji. Gdy weszli do mieszkania okazało się, że cała ta akcja, te przygotowania, ubieranie się i zabezpieczanie ratowników to… strata czasu.

Tym groźnym szerszeniem, który „terroryzował” domowników okazał się być…chrabąszcz majowy. Tak. Ktoś pomylił chrabąszcza z szerszeniem.

Nie znam okoliczności zgłoszenia i nie wnikam, czy zgłaszającym było dziecko czy osoba dorosła. Niemniej operator numeru alarmowego znów się nie popisał.

W normalnym świecie takie zgłoszenie wcale nie powinno zostać przyjęte, a z samym owadem, nawet jeśli to szerszeń w liczbie sztuk jeden, można sobie poradzić innymi metodami i bez udziału straży pożarnej. No ale tu jest Polska. Tutaj rzeczy wyglądają inaczej.

Źródłofot. Pixabay
Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Policjant udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Nietrzeźwy miał prawie 2 promile

Sytuacja miała miejsce dziś, tj. 20 maja na ul. Chłapowskiego, między blokami w Śremie. Łukasz Góra poruszając się samochodem niemal zderzył się z pijanymi...

Pożar traktora w Rusocinie

W piątek, o godzinie 11.25 wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie jednego z gospodarstw rolnych w Rusocinie. Zgłaszający poinformował o pożarze traktora, który znajdował...

Kolejna zbiórka darów pojechała na Ukrainę

- W Komendzie Powiatowej Policji w Śremie zakończyliśmy trzeci etap policyjnej zbiórki rzeczy dla potrzebujących pomocy i walczących o wolność Ukrainy. Dzięki współpracy z...