15.1 C
Śrem
poniedziałek, 20 września, 2021
Strona główna Aktualności Z opóźnieniem, ale jednak. W Śremie wystartował punkt szczepień w Hali Bazar
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Z opóźnieniem, ale jednak. W Śremie wystartował punkt szczepień w Hali Bazar

Długie kolejki i wyczekiwanie na szczepionkę. W Śremie zaczął działać Punkt Szczepień Masowych. Pierwsza osoba zaszczepiona w Bazarze szczepionkę przyjęła kilka minut po godzinie 10.

12 maja punktualnie o godzinie 10 rano uruchomiono punkt szczepień masowych w Hali Bazar w Śremie. Pierwsi pacjenci otrzymali dawkę preparatu firmy Pfizer już kilka minut później.

Chociaż punkt w Bazarze był gotowy od dłuższego czasu, na jego uruchomienie trzeba było poczekać. Pierwotnie zakładano, że pierwsi pacjenci zostaną zaszczepieni już 10 maja. Tak się jednak nie stało i punkt nie został wówczas uruchomiony. Jak tłumaczył Szymon Jankowski ze Szpitala Podolany, dopiero dzisiejszego dnia dotarły do nich zakontraktowane szczepionki firmy Pfizer.

Dzisiejszego dnia zaszczepionych ma być nawet 700 osób! Wolnych terminów na szczepieni w dniu dzisiejszym nie ma, ale można próbować kontaktować się z infolinią NFZ i być może uda się przyspieszyć termin i zaszczepić się w Bazarze jutro.

Wstępnie punkt będzie szczepił tylko w dwa dni w tygodniu. Docelowo – jeśli będą szczepionki – może uda się szczepić mieszkańców powiatu i nie tylko w większą liczbę dni tygodnia.

Jak poinformowano podczas briefingu prasowego, w Hali Bazar zakontraktowane są preparaty firm Pfizer, Moderna oraz Johnson & Johnson.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Interwencja poselska na nic się zdała. Lewoskrętu na obwodnicy nie będzie

Mieszkańcy Zbrudzewa mają dość jeżdżenia pod swoimi domami potężnych ciężarówek, które jadą przez wieś, by dojechać do hal położonych przy zbiegu ulic Śremskiej i...

Wspólnie posprzątali teren rekreacyjny w Jarosławkach

W niedzielę, 19 września na plaży w Jarosławkach, na zaproszenie Stowarzyszenia Właścicieli Domków Letniskowych w Jarosławkach oraz CK Książ Wlkp., zebrała się grupa wolontariuszy...

Zrobili krok do mistrzostwa

Za nami trzeci weekend z Green Bike Ligą. Tym razem walkowerów było już dużo mniej, bo nie stawiły się jedynie Niesłabin i Kawcze. PUH Cynk...