2.2 C
Śrem
czwartek, 27 stycznia, 2022
Strona główna Aktualności Z opóźnieniem, ale jednak. W Śremie wystartował punkt szczepień w Hali Bazar
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Z opóźnieniem, ale jednak. W Śremie wystartował punkt szczepień w Hali Bazar

Długie kolejki i wyczekiwanie na szczepionkę. W Śremie zaczął działać Punkt Szczepień Masowych. Pierwsza osoba zaszczepiona w Bazarze szczepionkę przyjęła kilka minut po godzinie 10.

12 maja punktualnie o godzinie 10 rano uruchomiono punkt szczepień masowych w Hali Bazar w Śremie. Pierwsi pacjenci otrzymali dawkę preparatu firmy Pfizer już kilka minut później.

Chociaż punkt w Bazarze był gotowy od dłuższego czasu, na jego uruchomienie trzeba było poczekać. Pierwotnie zakładano, że pierwsi pacjenci zostaną zaszczepieni już 10 maja. Tak się jednak nie stało i punkt nie został wówczas uruchomiony. Jak tłumaczył Szymon Jankowski ze Szpitala Podolany, dopiero dzisiejszego dnia dotarły do nich zakontraktowane szczepionki firmy Pfizer.

Dzisiejszego dnia zaszczepionych ma być nawet 700 osób! Wolnych terminów na szczepieni w dniu dzisiejszym nie ma, ale można próbować kontaktować się z infolinią NFZ i być może uda się przyspieszyć termin i zaszczepić się w Bazarze jutro.

Wstępnie punkt będzie szczepił tylko w dwa dni w tygodniu. Docelowo – jeśli będą szczepionki – może uda się szczepić mieszkańców powiatu i nie tylko w większą liczbę dni tygodnia.

Jak poinformowano podczas briefingu prasowego, w Hali Bazar zakontraktowane są preparaty firm Pfizer, Moderna oraz Johnson & Johnson.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

WOŚP 2022. Możesz zdobyć rower Lewandowskiego

30. finał WOŚP tuż tuż. W niedzielę, 30 stycznia wielkie granie. Krówka Mała już dziś prezentuje pierwsze gadżety, które trafiają na licytacje. A wśród...

Chciała uniknąć zderzenia, dachowała

Zdarzenie miało miejsce około godziny 9.20. Na prostym odcinku drogi dachowała toyota yaris. Kobieta, która podróżowała samochodem wyszła z niego o własnych siłach. Wezwano...

Nawrot zostaje. Grupie radnych nie udało się odwołać przewodniczącego

Czworo radnych (Janina Pawełczyk, Jarosław Kaczmarek, Krystian Mejza i Andrzej Michałowski) chciało odwołania Romualda Nawrota z funkcji przewodniczącego rady w Dolsku. Zdaniem tej czwórki przewodniczący...