17.5 C
Śrem
sobota, 24 lipca, 2021

Strona główna Aktualności Mobilny punkt szczepień pojawi się w Śremie
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -
- reklama -

Mobilny punkt szczepień pojawi się w Śremie

Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu zdecydował, że w kilku powiatach Wielkopolski, m.in. w powiecie śremskim, pojawi się mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Taki sam punkt działał podczas majówki na poznańskiej Malcie i w każdym mieście wojewódzkim podczas majówkowej akcji szczepień przeciwko COVID-19.

Osoby zainteresowane szczepieniem, podobnie jak w przypadku szczepień nad jeziorem Maltańskim, nie będą musiały się wcześniej rejestrować. Każda osoba pełnoletnia, która będzie chciała się zaszczepić, a ma już ustaloną datę i miejsce szczepienia będzie mogła skorzystać z takiego mobilnego punktu szczepień.

Podobnie jak w majowej akcji, także tutaj mieszkańcy będą szczepieni jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Oprócz powiatu śremskiego taki mobilny punkt szczepień pojawi się w powiecie poznańskim, leszczyńskim oraz wągrowieckim i szamotulskim.

Czytaj także: Z opóźnieniem, ale jednak. W Śremie wystartował punkt szczepień w Hali Bazar

Dokładna lokalizacja miejsca szczepień oraz data, kiedy na naszym terenie rozpocznie się akcja jeszcze nie jest znana. Szczegóły mają być zdradzone w najbliższych dniach. Mówi się jednak, że projekt może wystartować już w ostatnim tygodniu maja.

Michał Czubak
Dziennikarz. Publikował w prasie i telewizji m.in. w Polska The Times, Głos Wielkopolski, TV Wielkopolska.

A to ciekawe

Muzeum Śremskie zyska nowe nagłośnienie i oświetlenie

- Podpisaliśmy umowę z Włodzimierzem Piesiakiem z Agencji Muzycznej Accord na dostawę nagłośnienia i oświetlenia do sali widowiskowej o wartości ponad 240 tys. zł....

Trwają półkolonie z Wartą Śrem i Adalbertus Dalewo

To już tradycja. Od kilku lat Warta Śrem organizuje letnie atrakcje dla dzieci. Tak też jest i w tym roku. Do współpracy dołączył Adalbertus...

Kolejne nowe auto zasili szeregi PSP Śrem

Jeszcze w tym roku PSP Śrem rozpisze ofertę na dostarczenie nowego samochodu kwatermistrzowskiego dla miejscowej jednostki. Zakup auta możliwy będzie dzięki otrzymaniu dofinansowania ze...